TURKCELL'İN ENGELSİZ MAĞAZASI

  • Eklenme Tarihi :05.12.2022 | 11:55

Turkcell’in “engelsiz mağaza” konseptinin hayata geçtiği Antakya Erten Elektronik’te, 3 Aralık Dünya engelliler günü’nde engelli bireyleri ağırladı.

TURKCELL'İN ENGELSİZ MAĞAZASI

Antakya Erten Elektronik İletişim Merkezi Müdürü Ekrem Çetindağ, Engelsiz Mağaza projesi ile engelli bireylerin de Turkcell deneyimini rahatça yaşayabileceğini belirterek, “Asıl engel, hayatın her alanının erişilebilir olarak düzenlenmemesi ve “sen bunu yapamazsın” şeklinde ortaya çıkan önyargılardır

 

Geçtiğimiz yıl içerisinde tamamlamış olduğumuz engelsiz, erişilebilir mağaza konsepti ile sizleri 2. Kez ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

ENGELLERİN ORTADAN KALKTIĞI YENİ BİR YIL DİLİYORUM

Engellerin ortadan kalktığı barış ve huzur içerisinde yeni bir yıl dileyen Çetindağ, “Erten Elektronik Turkcell İletişim Merkezi, teknolojinin fırsat eşitleyici gücünden yararlanarak engelli bireylerin sosyal hayata eşit ve bağımsız katılımlarına destek olmak için faaliyetlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Erten Elektronik Turkcell İletişim Merkezi tarafından 3 Aralık Dünya engelliler günü dolayısıyla Engelsiz Mağazamızda sizleri ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.”

MAĞAZALARINI TANITTI

“Engelsiz mağaza vitrininde, engelsiz mağaza ikonu’ yer alıyor. Mağazada görme engelliler için hissedilebilir zemin ve Braille etiketleme bulunmaktadır. Aynı zamanda işitme engellilere özel işaret diliyle hizmet verilirken, yine işitme engellilere görüntülü çağrı merkezi, çalışanların tabletinden hızlıca bağlanarak destek verebiliyor. Bedensel engelliler için de çeşitli çözümler barındıran engelsiz mağazada, akülü tekerlekli sandalye şarj noktası, kasa ve akıllı destek ünitelerinin bedensel engellilerin şartlarına uygun şekilde alçak olması ön plana çıkan çözümler arasında yer alıyor. Engelsiz mağazada çeşitli sosyal destek kampanyaları da yürütülüyor.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)