VATANDAŞI 200 MİLYON HEYECANI SARDI

  • Eklenme Tarihi :21.12.2022 | 11:30

Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi’ne geri sayım başladı. 200 milyonluk büyük ikramiyenin sahibi olmak isteyen vatandaşlar biletçilerin yolunu tuttu

VATANDAŞI 200 MİLYON HEYECANI SARDI

En çok rağbet ise çeyrek bilete oldu.

Yeni yıla sayılı günler kaldı. Yeni yıl geleneği haline gelen ve kasım ayının başında satışa çıkan Milli Piyango yılbaşı biletlerine ilgi de artmaya başladı. 200 milyon liralık büyük ikramiyenin sahibi olmak isteyen vatandaşlar, Antakya Ulus Alanında bulunan biletçilerin yolunu tuttu. Kimi şansına inandığı için biletini çocuğuna seçtirirken, kimi ise heyecan ve umutla hem kendisi hem de çocukları için bilet seçti. Vatandaşların çoğu birden fazla çeyrek bilet satın aldı.

TAMAMI DAĞITIM GARANTİLİ BÜYÜK İKRAMİYE

Milli Piyango yılbaşı çekilişinde bu yıl büyük ikramiye 200 milyon lira olacak. Çekiliş kapsamında dağıtılması beklenen toplam ikramiye tutarı ise 1 milyar 395 milyon 900 bin lira olarak belirlendi. 31 Aralık gecesi yapılacak çekilişte büyük ikramiyenin tümü garantili olarak dağıtılacak. Büyük ikramiye isabet ettiği satılan bilet ya da biletler arasında eşit olarak paylaştırılacak.

BÜYÜK İKRAMİYE ÇIKANA KADAR ÇEKİLECEK

Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi büyük ikramiye satılan bilete çıkana kadar devam edecek. Bu yıl 200 milyon lira olan büyük ikramiyenin yanında, 2 adet 20 milyon lira, 10 adet 2 milyon lira, 20 adet 1 milyon lira, 30 adet de 500 bin liralık ikramiye dağıtılacak.

EN ÇOK ÇEYREK SATILIYOR; TAM BİLET İKİNCİ SIRADA

Vatandaşın en çok çeyrek bileti tercih ettiğini belirten biletçiler, “Bizde şu anda en çok çeyrek seri satılıyor. Bunu tam bilet takip ediyor arkasından da yarım bilet geliyor. Tam bileti almak isteyenler parayı paylaşmak istemiyor. Bu yüzden tam bilete de rağbet fazla” diye konuştular. (Yaser ÇAPAROĞLU)