VATANDAŞLARIMIZIN DERDİ BİZİM DERDİMİZ

  • Eklenme Tarihi :09.11.2022 | 14:39

Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman ile CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal Yurt dışında idam cezası verilen vatandaşların Türkiye’ye getirilmesi için Dış İşleri Bakanı Mavlüt Çavuşoğlu’nu ziyaret etti.

VATANDAŞLARIMIZIN DERDİ BİZİM DERDİMİZ

Ziyaret sonrasında bir açıklama yapan CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, “Ak Parti Hatay Milletvekilimiz sayın Hüseyin Yayman ile beraber Dış İşleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nu ziyaret ettik. Ziyarette yurt dışında idam cezası verilen vatandaşlarımız Mehmet-Anıl Binici kardeşler ve Ertan Özçelik ile ilgili görüştük. Dışişleri bakanımız konuşla ilgileneceğini ve bu konuda devlet olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Ben ilgilerinden dolayı sayın bakanımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

KONU HER PLATFORMDA TAKİP EDİLECEK

CHP Hatay milletvekili Serkan Topal ile birlikte pandemi sürecinde de Suudi Arabistan’da haklarında idam kararı verilen vatandaşlarla ilgili ortak basın açıklamaları yaptıklarını belirten Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’da, bu konuda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüştüklerini söyledi.

Binici Kardeşler ve Ertan Özçelik’in sağ salim Türkiye’ye getirilmesi konusunda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun gerekli girişimlerde bulunduğunu belirterek, “Bu konuyu Cumhurbaşkanımız dahil olmak üzere, Dışişleri Bakanımız Sayın Mavlut Çavuşoğlu her platformda takip edeceğini, vatandaşlarımızın canının malının Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne emanet olduğunu  dile getirdi.” dedi.

PARTİ ROZETLERİMİZİ BİR KENARA BIRAKTIK

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal ile birlikte her zaman şunu dile getirdiklerini belirten Yayman, “Vatandaşlarımızın derdi bizim derdimiz. Hataylı kardeşlerimizin derdi bizim derdimizdir. Bizler inşallah bu kardeşlerimizin sağ salim Türkiye’ye getirilmesi noktasında ne gerekiyorsa yapacağız. Sonuna kadar gideceğiz ve konuyu takip edeceğiz. Gerekirse Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı da ziyaret ederek yardımlarını isteyeceğiz. Allaha şükürler olsun biriz ve beraberiz. Söz konusu Hatay ise gerisi teferruattır. Parti rozetlerimizi bir kenara bıraktık vatandaşlarımızın meselesiyle ilgileniyoruz ve ilgilenmeye de devam edeceğiz.” diye konuştu.