Yalçın: Hedef 1 milyon 150 bin üye

  • Eklenme Tarihi :03.03.2024 | 09:11
  • Muhabir :Haber Merkezi

Yalçın: Hedef 1 milyon 150 bin üye

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Çorum ve Kocaeli’de Memur-Sen İl Divan Toplantılarına katıldı. Teşkilat mensupları ile bir araya gelen Yalçın, Yalova’da Memur-Sen İl Temsilciliği hizmet binasının da açılışını gerçekleştirdi.

 

Teşkilat buluşmaları kapsamında il ziyaretleri gerçekleştiren Memur-Sen Genel Başkanı Çorum’da Memur-Sen İl Divan Toplantısı’na katıldı. Toplantıya Ali Yalçın’ın yanı sıra; 27. Dönem Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Yıldız, Çorum İl Temsilcisi Fatih Okumuş, Memur-Sen ilçe teşkilatları, şube yönetimleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda konuşan Ali Yalçın, Memur-Sen olarak 28 Şubat mağdurları bileşenleri ile birlikte “Kapanmayan Yara” 27. Yılında 28 Şubat Mağdurların Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı’nı gerçekleştirdiklerini belirterek, “28 Şubat'ın yıl dönümünde geriye dönüp baktığımızda Türkiye'de ulusal alanda vesayetle mücadelede önemli yol aldık. Dün ülkemize yaşatılan korkular, kaygılar, kuşkular geride kaldı. Bariyer ve barikatlar aşıldı, Katsayı zulmünün bitirilmesine, 8 yıllık kesintisiz eğitim dayanması ile toplum mühendisliği yapanların pabucunun dama atılmasına, turnikelerin sökülmesine, kamusal alan yalanı ile temel hak ve özgürlüklere getirilen sınırlamanın ortadan kaldırılması için 12 milyon 300 bin imza ile ortaya koyduğumuz iradenin bir neticesi olarak kadınların kategorize edilişine son verilmesine varana kadar pek çok adım atıldı. Şimdi sıra mağdurların hakkının tam iadesindedir. ‘27. Yılında 28 Şubat Mağdurların Sorunları ve Çözüm Önerileri’ raporumuzu örgütlü yapıların akıl terinin bir sonucu olarak ortak iradeyle açıkladık. ‘28. Yılında 28 Şubat Mağdurlarının Sorunları’ cümlesine mahal vermeyecek şekilde bir an önce gerekli adım atılmalı, hakları iade edilerek mağdurların yüreği soğutulmalıdır. İnanıyor ve ümit ediyorum ki bu yıl 28 Şubat kaynaklı bu mağduriyetler giderilir” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının devamında Memur-Sen teşkilatını büyütmek için gece gündüz demeden çalışmalarını sürdüren ve yeni kazanımların kapısını aralayan Memur-Sen teşkilatına değinen Genel Başkan Yalçın, “Kamu görevlileri adına mali ve özlük haklarını iyileştirmek, çözülemez denilen sorunları teker teker gündeme getirerek çözmek ancak büyük bir örgütlü gücün eseri olabilir. Memur-Sen olarak bizler 1 milyonu aşan örgütlü gücümüzle ve üyelerimizin bizlere olan inancıyla çözülemez denilen ne varsa çözdük bundan sonra da çözmeye devam edeceğiz. Mayıs ayında sendikaların üye sayılarının açıklandığı mutabakat dönemi var. Teşkilat olarak sahadaki sorunları daha hızlı çözüme kavuşturabilmek, örgütlü gücümüzü büyütmek ve kazanımlarımızı artırabilmek adına Mayıs ayı için hedefimizi 1 milyon 150 bin üye barajı olarak belirliyorum. Bu barajı aşmak için gayret gösteren ceplerinde üye kayıt formlarıyla gezen teşkilat başkanlarımıza da inancımı bir kez daha yinelemek istiyorum” şeklinde konuştu.

Yalçın, emekli kamu görevlilerinin sorunlarına da değinerek çalışan ile emekli arasındaki bağın koparıldığına vurgu yaptı. Emeklilerin yaşadığı maddi kaygının giderilmesi adına hızlı bir çalışma yapılması gerektiğini vurgulayan Ali Yalçın, “Çalışan ile emekli arasındaki bağ yeniden tesis edilmelidir” dedi ve konuşmasını tamamladı.