YARIYIL TATİLİ BAŞLADI

  • Eklenme Tarihi :20.01.2023 | 13:50
  • Muhabir :

12 Eylül 2022'de başlayan 2022-2023 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sona erdi. Ülke genelinde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 19 milyon öğrenci karne heyecanı yaşadı.

YARIYIL TATİLİ BAŞLADI

Milli Eğitim il Müdürü Seyit Ali Büyük, Defne Cemil Şükrü Çolakoğlu ilkokulunu ziyaret ederek öğrencilerin karne sevincine ortak oldu. Düzenlenen törene Defne ilçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. İlk okul ve anaokulu öğrencilerine karnelerini veren İl Milli Eğitim Müdürü Büyük, öğrencilerin  karnelerinin okuldaki derslerde gösterdikleri performanslarının bir değerlendirmesi olduğunu belirtti.

 

KISA BİR MOLA

Öğrencilerin uzun eğitim yolculuklarının kısa bir molasına daha eriştiklerini belirten Büyük, “Yoğun bir çalışma temposuyla verimli bir dönem geçirdiğinizi düşünerek öncelikle hepinize iyi tatiller diliyorum. Birinci dönemi geride bıraktık. Biliyorum ki çok şey öğrendiniz, arkadaşlarınızla eğlendiniz, çeşitli etkinliklere, kültürel ve sportif faaliyetlere katıldınız ve doğal olarak biraz yoruldunuz. Bu yüzden tatilde önceliğiniz mutlaka dinlenmek, bedenen ve zihnen tazelenmek olmalı. Sonrasında ihtiyaçlarınızı belirlemeli ve bu kısa molayı en doğru şekilde değerlendirmelisiniz.” dedi.

YARIYIL TATİLİNDEDE YANINIZDAYIZ

Yarıyıl tatilinde de açacakları kurslarla öğrencilerin yanında olmaya devam edeceklerini belirten Büyük, “Hepiniz karne aldınız. Bu karneler sizin okuldaki derslerde gösterdiğiniz performansların bir değerlendirmesidir. Size yolculuğunuzda rehberlik edecek, yol gösterecek uyarı levhalarıdır. Bu geri bildirimleri doğru okur ve değerlendirirseniz eğitim yolculuğunuz artan başarılarla sürecektir. Bizler yarıyıl tatilinde de ücretsiz kurslarımızla yanınızda olacağız.”

KARNELERİ DOĞRU DEĞERLENDİRİN

Yayınladığı yarıyıl mesajında velilere de seslenen Büyük, “Öğrencilerinizin karnelerini sizler de doğru değerlendirmelisiniz. Öğrencinizin çok başarılı bir karne almış olması onun eksiğinin olmadığını göstermediği gibi iyi bir karnesi olmayan öğrencinizin de hepten başarısız olmadığını bilmelisiniz. Tek bir karnenin çocuklarınızın hayatta başarılı olup olmayacaklarını belirleyemeyeceğini unutmadan onları daima desteklemeli ve cesaretlendirmelisiniz. İnsan hata yapar, hele çocukluk ve gençlik insanın en çok hata yaptığı dönemdir. Hataların onları doğruya taşıyacak birer basamak olduğunu düşünerek çocuklarınıza karşı anlayışlı olmalı ve onları hayata hazırlama görevini üstlenen bizlere destek olmalısınız.”

MESLEKTAŞLARINA DA SİSLENDİ

Kıymetli Meslektaşlarım, devletimizin eğitimle ilgili tüm program, politika ve hedeflerini gerçekleştirenler, sınıflarda hayata geçirenler sizlersiniz. Milli Eğitim camiası olarak bizim bütün mesaimiz, tavizsiz fakat müsamahakâr bir tavırla icra ettiğinize inandığım bu önemli görevde sizlere destek olmak içindir. Çocuklarımızın geleceğini emanet ettiğimiz sizler de bu büyük sorumluluğun gereğini yerine getirirken gece gündüz demeden fedakârca çalıştınız. Birçoğunuz bir yandan kendi çocuklarınızın velisi oldunuz bir yandan öğrencilerinizle okul dışı etkinlikler, faaliyetler, projeler gerçekleştirdiniz diğer yandan kendinizi geliştirmek için okumalar yapıp eğitimler aldınız. Bu vesileyle gayretleriniz, emekleriniz için teşekkür ediyor, sizlere de dinlenip, enerji toplayacağınız bir tatil diliyorum.” dedi.

Dün başlayan öğrencilerin yarı yıl tatili 6 Şubat’ta sona erecek. (Yaser ÇAPAROĞLU)