YETKİ İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDADIR

  • Eklenme Tarihi :15.12.2022 | 14:36
  • Muhabir :

Meclis Üyeleri yaptıkları ortak açıklamada son dönemde ilçe gündemini meşgul eden ve belediye yönetimini yıpratma ve karalamaya yönelik kasıtlı ve kötü niyetli açıklamalara üzüntü ile tanık oldukları bilgisini verdiler.

YETKİ İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDADIR

Yalan yanlış bilgiler üzerinden demokrasiden ve eşitlikten yana olan Samandağ’a ve Samandağlılara yönelik ideolojik ve şovanist kışkırtmalar yapıldığını iddia eden Meclis Üyeleri “Halkımız yüzyıllardır bu ayrıştırıcı, şovenist, ideolojik yaklaşım ve uygulamalardan mağdur olmuştur. Bu yaklaşımlardan bu kadar mağdur olan bir toplumu aynı anlayışla provake etmeye çalışmak bu ilçeye yapılabilecek en büyük kötülüktür. Bu ayrıştırıcı ve ideolojik yaklaşımları bu çarpıtma ve yıpratma amaçlı şovenist yaklaşımları yanlış buluyor ve reddediyoruz. Bu üslubu ilçemizin hoşgörüsüne, demokrasi ve eşitlikten yana olan yapısına da uygun bulmuyoruz. Bu pragmatist yaklaşım ilçemize ciddi anlamda zarar vermektedir” dediler.

Tartışmaların ana konusu olan personel alımlarının Belediye yetkisinde olmadığı bu kararın İçişleri Bakanlığına ait olduğunun altını çizen Meclis Üyeleri “Şunu da net olarak ifade etmek isteriz ki; Üzerinden fırtına koparılan Özel kalemden personel alımı Belediye yetkisinde değil İçişleri Bakanlığı'nın yetkisindedir. Belediye sadece talep eden konumdadır. Onay ve kabul merci İçişleri Bakanlığıdır. Nitekim Belediye Avukatımızın memuriyet onay yazısı iki buçuk senedir İçişleri Bakanlığı'nda beklemektedir. Ayrıca şu anda Belediyemizde böyle bir personel istihdam edilmemektedir. Kendisine Belediye bütçesinden de herhangi bir ödeme yapılmamıştır. Özetle; Belediyede çalışmayan, belediyede hiç bir şekilde istihdam edilmeyen ve hiçbir ödeme yapılmayan personel üzerinden FIRTINA kopartılmaya ve belediye yönetimi yıpratılmaya çalışılmaktadır” dediler.

Meclis Üyeleri eleştirinin bir hak olduğunu ancak muhalefet ederken de kullanılan dile ve üsluba dikkat edilmesi gerektiğini düşündüklerini aktararak “ Bizler bunu;Belediyemizin hizmetlerinin gittikçe daha gözle görünür olmasına ve halk tarafından memnuniyetle karşılaşmasının, bazı kişilerde rahatsızlık yaratmasına ve eleştirecek başka bir şey bulamamalarına bağlıyoruz. Bütün karalama ve yıpratma politikalarına rağmen Başkanımızla ve Belediye çalışanlarımızla el ele dayanışma içerisinde halkımıza en iyi şekilde hizmet üretmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandılar. (Haber Merkezi)