YETKİLİ BİRİMLERE İLETİLECEK - Hatay Söz Gazetesi

YETKİLİ BİRİMLERE İLETİLECEK

  • Eklenme Tarihi :30.05.2024 | 11:29
  • Muhabir :Haber Merkezi

YETKİLİ BİRİMLERE İLETİLECEK

İskenderun’da faaliyet gösteren Mardinliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MAR-DER) İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda toplantı düzenledi.

“İskenderun’un Sesi Platformu” adı altında İskenderun’un tanınan kanaat önderlerinin, STK Başkanlarının, farklı sektörlere mensup iş insanlarının ve bölge halkının katılım sağladığı toplantıda, İskenderun’un sorunları görüşüldü. MAR-DER Başkanı Salih Bayar’ın başkanlık ettiği toplantıya, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Yönetim Kurulu üyeleri, Meclis üyeleri, STK Temsilcileri dernek başkanları, İş insanları ve basın mensupları katıldı.

YETKİLİ BİRİMLERE İLETİLECEK

Toplantıda söz alan İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İskenderun’un ekonomik sorunlarını konuşarak, çözüm merci olmasak dahi, gerekli yerlere iletme noktasında tüccar, esnaf ve sanayicilerimize elimizden geldiğince destek olmak istiyoruz. Sizlerin görüş ve önerileri bizim için çok değerli olduğu için, sorun ve çözüm önerisi bildirme konusunda katılım ve desteklerinizi bekliyoruz. Hepimizin bildiği üzere, yüzyılın felaketi olarak tanımlanan 6 Şubat depremi, tarifi imkânsız üzüntüler ve telafisi mümkün olmayan kayıplar yaşamamıza sebep oldu. 11 ilimizi etkileyen deprem sonrası, can ve mal kayıpları yaşandığı gibi, sosyal ve ekonomik anlamda da zor günler geçiriyoruz. Maalesef Hatay olarak en çok sıkıntı çeken illerin başında gelmekteyiz.  Biliyorsunuz yaşanan deprem felaketinin yaralarının sarılması ve bölgemizin yeniden toparlanması konusunda, ülke olarak genel bir mücadele başlatıldı. Bu süreçte İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizler de, mağduriyet yaşayan vatandaşlarımız ve üyelerimiz için elimizden gelen katkıyı sağlamaya çalıştık. Bu toplantılardan çıkan sonuç ve çözüm önerisi raporunu, belirlenen temsil heyeti ile birlikte çözüm üretecek en yetkili  birimlere iletmeyi hedefliyoruz” dedi.

BİR ÇOK SARINIMIZ VAR

MAR-Der Başkanı Salih Bayar ise İskenderun’un sesi platformu olarak İskenderun’un sorunlarını görüşmek ve çözüm yolları bulmak amacı ile bu toplantıyı gerçekleştirdiklerini belirterek, “Şehrimizin genel sorunları yerel sorunlar, il olma sorunları, barınma sorunları, kalacak yer sorunları alt yapı, turizm, başta olmak üzere bir çok sorunlarımız var.  Bu sorunların çözümü için bu gün buradayız. Sesimiz ne kadar güçlü çıkarsa Toplantı o denli amacına ulaşır. Bizlere bu imkânı sağlayan İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Levent Hakkı Yılmaz ve Yönetimine teşekkür ediyoruz” dedi. Toplantıda sivil toplum kuruluş temsilcileri, dernek başkanları, STK Temsilcileri ve İş insanları sorunlarını tek tek anlatma imkanı buldular. Toplantı karşılıklı soru cevap şeklinde son buldu.