Yaklaşık 3 ay önce kendisinin de üyesi olduğu İMO Genel merkezi ile ilgili yaptığı açıklamalardan sonra İMO Genel merkezinin kendisinden savunma istediğini belirten Kaşıkçı, “İMO’nunAnkara’daki Genel Merkezi’nin devletin bütünlüğünden sıkıntı duyan insanlar tarafından yönetildiğini iddia ederek, “bu durumu da bu milletin bir ferdi olarak içime sindiremiyorum” dedi.

,

MİLLİYETÇE Hareket Partisi (MHP) Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı,İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Ankara’daki Genel Merkezi’nin devletin bütünlüğünden sıkıntı duyan insanlar tarafından yönetildiğini iddia ederek, bu durumu da bu milletin bir ferdi olarak içine sindiremediğini söyledi.

İMO Genel Merkez yönetim Kurulu aynı zamanda inşaat Mühendisleri Odası’nın bir üyesi olan MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı’dan oda ile ilgili yaklaşık 3 ay önce yaptığı açıklamalar nedeniyle savunma istedi. Savunma isteyen genel merkeze tepki gösteren Kaşıkçı, dün TBMM’inde düzenlediği basın toplantısında, “Ankara’da İnşaat mühendislerine yakışmayan bir yönetimin mevcut” dedi.

SAVUNMAMI İSTEDİLER

3 ay önce yaptığı açıklamalar dolayısı ile üyesi olduğu İnşaat Mühendisleri Odası’nın İMO kendisinden istediğini belirten Kaşıkçı, “İnşaat Mühendisleri Odası Genel Merkezi’nin kendileri gibi düşünmeyen farklı seslere karşı nasıl tahammülsüzlük sergilediklerini 3 ay önce yine bu kürsüden paylaşmıştım. O gün burada yapmış olduğum değerlendirmeler neticesinde İnşaat Mühendisleri Odası, hakkımda bir soruşturma açmış ve bu soruşturma neticesinde de benim savunma yapmamı istediler. Savunma sürecine gelmeden önce İnşaat Mühendisleri odası ile ilgili kısaca bir hatırlatma yapmak istiyorum. O gün, İnşaat Mühendisleri odası’nın dar bir kadro tarafından ele geçirildiğini ve yapmış oldukları uygulamalarla bölücülere alan açtıklarını ifade etmiştim.”

KENDİLERİ GİBİ DÜŞÜNMEYENLERE TAHAMMÜLLERİ YOK

“Yine Anadolu’da kendilerine bağlı olan ama kendileri gibi düşünmeyen adalara ellerindeki güçle nasıl mobing yaptıklarını kimi zaman kendileri gibi düşünmeyen oda başkanlarına soruşturma açtıklarını, kimi zaman da onları görevden aldıklarını ifade etmiştim.

Bakınız bu İnşaat Mühendisleri Odası’na bağlı olan Kocaeli’ndeki şube başkanı Gara şehitleri ile ilgili bağlı bulunduğu İMO Genel Merkezi’nin neden bir taziye mesajı yayınlamadığına dairbir açıklama yaptı. İMO Genel Merkezi bu şube müdürü ile ilgili anında bir soruşturma başlattı. Yine İMO Genel Merkezine bağlı Bursa Şube Başkanı kendinin bağlı olduğu odanın genel merkezine yönelik, “Siyasete karışıyorsunuz. Muhalefet Partisi gibi hareket ediyorsunuz” diye bir takım açıklamalarda bulunmuştu.

İMO Genel Merkezi Bursa Şubesi başkanı ile ilgili de hemen bir soruşturma başlattı. Yine İMO Rize Şubesi Başkanı Rize’de açılacak olan taş ocakları ile ilgili mesleki bir değerlendirme yaptı. Rize Şube Başkanı da, İMO genel merkezi tarafından kendileri gibi düşünmediği için soruşturma dahi açılmadan görevden alındı.” dedi.

BİR AVUÇ İNSAN İMO’YU KUŞATMIŞ

İnşaat Mühendisleri Odaları’nı yakından takip ettiklerini belirten Kaşıkçı, “Bunların yasaların vermiş olduğu seçim sistemi ile devamlı kazanma üzerine programlanmış bir genel merkezi var. İMO Genel Merkezi bir avuç İnsan tarafından kuşatılıyor ve yapmış oldukları açıklamalar ve uygulamalarla bölücülere alan açıyorlar. Genel merkezin bugüne kadar basına düşen, bölücülere alan açan onlarca açıklaması mevcut. Kadın haklarının savunucusuyuz derler, ölen kadın eğer HDP’liyse ortalığı ayağa kaldırırlar. Ama PKK tarafından şehit edilen Aybüke öğretmen ile ilgili bir satır dahi açıklama yapmazlar.”

BU YÖNETİM İNŞAAT MÜHENDİSLERİNE YAKIŞMIYOR

“Bunların tüm siyasetleri mesleki problemlerinin çözümüne yardımcı olmaz ama siyaset olarak da biraz önce tarif ettiğim gibi HDP çizgisinde bir siyaset yürütürler. En son yine yaşadığım bir olayı paylaşmak istiyorum. İskenderun’da yine bir odanın temsilciliği var, temsilciliğin yönetim kurulu kendi aralarında bir Whatsap grubu oluşturmuşlar. Bu Whatsap hesabında daha önce HDP’den seçilen daha sonra da Türkiye İşçi Partisine geçen bir milletvekilinin İskenderun’daki programının davetiyesini paylaşıyorlar. İnşaat mühendislerine yakışmayan bir yönetim bugün Ankara’da mevcut. Bu yönetim HDP’nin her sıkıştığında ona can simidi olan bir yönetim ve burada yapmış olduğum değerlendirmeler nedeni ile yaklaşık 10 gün önce benim savunmamı istemişler. Oysaki ben Anayasanın bana vermiş olduğu yetkiler dahilinde milletimizin sesi olmak için bu kürsüden farklı sesleri sindirmek için sözde disiplin soruşturmaları ile o kendi gibi düşünmeyen Anadolu’daki şubelere nasıl bir mobing uygulandığını burada sizlerle paylaşmıştım.”

BOŞ SAVUNMASINI GÖNDERDİ

“Bunun üzerine benimde üyesi olduğum İnşaat Mühendisleri odası, benim bu kürsüde, milletin kürsüsünde Anayasal yetkilerimin dahilinde yapmış olduğum değerlendirmelerden dolayı benim savunma yapmamı istiyor. Ben dün ne söylediysem kameraların karşısında bugünde o sözlerimin arkasındayım. Bu bir avuç sözüm ona bölücülere alan açan bu zihniyetle nefesim yettiği kadar mücadele etmeye devam edeceğim. Onların benden istemiş oldukları savunmanın da hiçbir hukuki geçerliliği yoktur. Onlara işte böyle bir boş savunma hazırladım. Bu boş savunmamı şimdi sizlerin huzurunda zarfa koyuyor ve kendilerine bu şekilde iade ediyorum.”

İFTİRA ATMADIM

“Ben kendilerine iftira atmadım, sadece ve sadece olan gerçekleri sizlerle paylaştım. İnşaat Mühendisleri Odası’nın devletin bütünlüğünden sıkıntı duyan insanlar tarafından yönetiliyor olmasını da bu milletin bir ferdi olarak içime sindiremiyorum ve onlarla da mücadelemi her türlü ortamda yapmaya devam edeceğimi de bildirmek isterim. Buradan çıktıktan sonra zarfın içerisine koyduğum bu boş savunmayı da kendilerine PTT yoluyla göndereceğim.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz