Hatay’da Antakya Belediyesi Türk Müzik Topluluğu Hikayelerle Türküler gecesi düzenledi. Hatay Valiliği Meclis Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen Türkü gecesinde ünlü dizi oyuncusu Ahmet Yenilmez sahne aldı. Büyük bir ilgi gören Türkü gecesine Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, ak Parti İl Başkanı Adem Yeşildal ve türkü severler katıldı.

,

Gecenin açılış konuşmasını Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz yaptı. Yaptığı konuşmada Antakya Belediyesi olarak kültürel ve sanatsal faaliyetlere çok önem verdiklerini söyledi.

Gelenek ve göreneklerini, kültürlerini gelecek nesillere aktarmak için büyük bir özveri ile çalıştıklarını belirten Yılmaz, “Bu bağlamda Türk Müzik Topluluğumuz sizlere çok güzel bir konser hazırladı. Sizler için hazırlanan bu konsere geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Tüm misafirlerimize keyifli dinletiler diliyorum. Bu arada türkü dinletilerinin yanı sıra dizilerin usta oyuncusu Ahmet Yenilmez kardeşimiz de sahne alacak. Kendisi bizleri kırmadı ve bugün aramızda oldu. Belediye olarak bu tür kültür etkinlerimiz devam edecek.” dedi.

35 SENEDİR HATAY’A HER YIL GELİYORUM

Hatay’da 35 sene önce ilk defa sahne aldığını ve 35 yıldır her yıl Hatay’a geldiğini belirten dizi oyuncusu Ahmet Yenilmez, “Bir insanın memleketi sınırları içerisinde Hatay gibi bir yer olurda ilk kez gelir mi? 35 senedir hemen hemen her yıl Hatay’a geliyorum. 1986 veya 1987’de Hatay’da yine bu mekanda sahneye çıktım. Bugün Antakya Belediyemizin Kültür Müdürlüğü tarafından organize edilen Hikayelerle Türküler programını ne sağolsun anlatıcı olarak beni davet ettiler. Uzun bir pandemi sürecinden sonra ilk defa Hatay’da sahne alıyorum.” diye konuştu.

HOŞ BİR GECE GEÇİRDİLER

Yapılan konuşmaların ardından başlayan Hikayelerle Türküler adlı kültürel etkinlikte Ahmet Yenilmez okuduğu birbirinden güzel şiirlerle konsere gelen Türkü severleri mest etti. Tam bir Türkü şöleninin verildiği gecede salonu dolduran vatandaşlar hoş bir gece geçirdiler. (Haber Merkezi)
Kategoriler

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz