AİLECE CAMİDE MİLLETÇE DUADAYIZ

  • Eklenme Tarihi :05.01.2023 | 10:28
  • Muhabir :

Kırıkhan da Ailece Camide, Milletçe Duadayız temalı sabah namazı buluşması gerçekleşti.

AİLECE CAMİDE MİLLETÇE DUADAYIZ

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Türkiye genelinde İl ve İlçelerdeki camilerde "Ailece Camide, Milletçe Duadayız’’ temalı sabah namazı buluşması düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığının tüm camilerde Düzenlemiş Olduğu "Ailece Camide, Milletçe Dua'dayız" Sabah Namazı Programını 15 Temmuz Şehitleri Ulu Caminde gerçekleşti.

Kırıkhan Müftülüğünce merkezi camilerde gerçekleştirilen programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Programda Kur’an-ı Kerim tilaveti, dua, sohbet ve tesbihat sonrası katılımcılara ikramlar yapıldı. Müftü Ahmet Sevinç, Cemaatle kılınan sabah namazının ardından cami cemaatine hitap etti. Programda emeği geçenlere teşekkür ederek “Mevlam bu güzellikleri sene içinde de devam ettirmeye muvaffak eylesin. Diyanet İşleri Başkanlığımızın “Ailece Camide, Milletçe Duadayız” Temalı Sabah Namazı Buluşması Programımıza iştirak eden ailelerimize bu örnek davranışlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Genciyle yaşlısıyla ailecek camide bir araya gelip namaz kılmak, namazı ailece camide eda etmek çok anlamlı ve örnek bir davranıştır. Bütün vakitler önemlidir. Ancak sabah namazında buluşmak, seherde bir cami ikliminde saf tutmak hayatımıza ayrı bir tat katmaktadır” dedi. (Haber Merkezi)