ALTINÖZÜ-ANTAKYA YOLUNU KONUŞTULAR

  • Eklenme Tarihi :03.02.2023 | 14:22
  • Muhabir :

AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Şanverdi, Abdulkadir Özel, Hüseyin Yayman ve Hacı Bayram Türkoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu makamında ziyaret etti.

ALTINÖZÜ-ANTAKYA YOLUNU KONUŞTULAR

Vekil Şanverdi, gerçekleşen görüşmede Bakan Karaismailoğlu ile Hatay’a yapılacak olan yatırımları istişare ettiklerini ifade etti. Altınözü Antakya Karayolu ikinci etap çalışmalarının da masaya yatırıldığı görüşme hakkında bir bilgilendirme yapan AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu beyefendiyi Hatay milletvekillerimiz ile birlikte ziyaret ederek Hatay’ımız için yapılacak olan yaptırımlar ile ilgili istişarelerde bulunduk. Sayın Bakanımıza ilgilerinden dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İKİNCİ ETAP İHALEYE ÇIKACAK

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, kısa bir süre önce Altınözü Antakya karayolu ile ilgili son durum hakkına açıklamalarda bulundu. Koronavirüs salgını nedeniyle yol yapım çalışmalarında bir aksama odlunu hatırlatan Başkan Sarı,  Altınözü Antakya Karayolu’nun Küncülü Boğazı’na kadar olan kısmının ihalesinin yapıldığı ve müteahhit firmanın halihazırda bölgede çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.  Altınözü Antakya Karayolu ikinci etabı için de çalışmaların sürdüğünü ifade eden Başkan Sarı, 2023 yılının ikinci yarısına kalmadan ikinci etap çalışmalarını da ihale sürecine getireceklerini ifade etti. (Haber Merkezi)