AMERİKAN KÜLTÜR DİL OKULLARI

  • Eklenme Tarihi :01.09.2023 | 12:26
  • Muhabir :

Hatay’ın Defne ilçesinde uzun yıllardan bu yana önemli çalışmalara ve başarılara imza atan, binlerce öğrenciye farklı dilleri öğreten Amerikan Kültür Dil Okulları, 6 Şubat Depremi sonrası verdikleri aranın ardından yeniden hizmet vermeye başladı

AMERİKAN KÜLTÜR DİL OKULLARI

Aynı binasında ve aynı adresinde öğrencilerine tekrar kapılarını açan Amerikan Kültür Dil Okulları, depremin etkilerine rağmen öğrenci, öğretmen ve personellerin güvenliğini sağlama konusunda hassasiyet göstererek hızlı bir toparlanma sürecini geride bıraktı. Depremin şehrimizde oluşturduğu belirsizlik, hem öğrencilerin hem de velilerin endişelerini artırmıştı. Ancak Amerikan Kültür Dil Okullarının eski haline hızlı bir şekilde dönme çabası ve açılışa hazır duruma gelme azmi,  okulun kurumsal kimliğiyle ne kadar sağlam temellere sahip olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

“HATAY’IN YENİDEN AYAĞA KALKMASINDA BİZ DE EĞİTİM ÖĞRETİM MÜCADELEMİZİ BAŞLATTIK”

Okulun yöneticiliğini yürüten, başarıları ve deneyimi ile tanınan Zehra Büyükaşık,  “ Binamızın zemin, kolon ve kirişleri çok sağlam olduğu için okulumuz depremden hiç zarar görmedi. Ancak şehrimizdeki yıkımlardan dolayı kısa bir ara vermek zorunda kaldık. Hatay’ın yeniden ayağa kalkması konusunda ise biz de eğitim ve öğretim mücadelemizi başlattık. Ulusal ve uluslararası bir kurumsal kimliğe sahibiz. Üstün eğitim kalitemizden ve modern olanaklarımızdan taviz vermeden öğrencilerimizle yeniden buluşmanın heyecanını yaşıyoruz.” açıklamalarında bulundu.

“ÖĞRENCİ VE VELİLERİMİZİ KAYIT YAPTIRMAK İÇİN OKULUMUZA DAVET EDİYORUZ”

Dil alanında uzman öğretmen kadrosu ve nitelikli eğitim kaynakları ile öğrencilerine sundukları benzersiz eğitim tecrübelerini sürdürmekte kararlı olduklarını vurgulayan Büyükaşık, “Sınıflarımız modern eğitim anlayışına uygun fizikî koşullara sahiptir. Öğrencilerimizin güvenlik kaygılarını giderecek her türlü önlem ve tedbiri aldık. Başta İngilizce olmak üzere diğer dünya dilleri kurslarını her yaştan öğrenci gruplarına vermeye hazırız. Öğrenci ve velilerimizi kayıt yaptırmak için okulumuza davet ediyoruz.” dedi. (Haber Merkezi)