Antakya ve İskenderun’da torbacı operasyonu

  • Eklenme Tarihi :08.12.2022 | 14:15

Hatay’da düzenlenen torbacı operasyonunda 4 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 4 kişiden biri adli mercilere sevk edilirken, 3’ü hakkında da adli işlem yapıldı

Antakya ve İskenderun’da torbacı operasyonu

 

Hatay’da düzenlenen torbacı operasyonunda 4 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 4 kişiden biri adli mercilere sevk edilirken, 3’ü hakkında da adli işlem yapıldı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İskenderun ve Antakya’da torbacı diye tabir edilen sokakta uyuşturucu satan şahıslara yönelik eş zamanlı operasyonlar düzenledi. İskenderun’un Kocatepe Mahallesi’nde ikamet eden U.G.’nin evine düzenlenen operasyonda 100 adet captagon, 1 gram metamfetamin, 1 adet payp, 7 addet fişek ve 3 adet tabanca ele geçirildi. Olayla ilgili ev sahibi U.G. ve evde bulunan M.Z. hakkında adli işlem yapıldı.

Antakya’nın Güzelburç Mahallesi’nde ikamet eden A.A.’nın evine yapılan eş zamanlı operasyonda ise 611 adet captagon, 8,14 gram metamfetamin ve 42 adet özel reçeteye tabi Lyrica hap ele geçirildi. Evde bulunan A.Z.’nin üst aramasında da 0,25 gram metamfetamin ve 1,5 adet captagon hap ele geçirildi.  Olayla ilgili gözaltına alınan A.A. adli mercilere sevk edilirken, A.Z. hakkında da adli işlem yapıldı.(ZAFER İNLİ)