BAĞIMSIZLIK MÜCADALEMİZİN BAŞLANGICI

  • Eklenme Tarihi :22.05.2023 | 13:23
  • Muhabir :

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde ilçe protokolünün de katılımı ile İskenderun Balıkçı Barınağındaki çok amaçlı çadır ile gemide birbirinden renkli program gerçekleştirildi.

BAĞIMSIZLIK MÜCADALEMİZİN BAŞLANGICI

Deprem nedeniyle 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Balıkçı Barınağında Kurulu çok amaçlı Çadırdaki kutlama ve anma törenine Kaymakam Murat Sefa Demiryürek, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Tolga Depçi, Garnizon komutanı Tuğgeneral Hakan Tutucu, Hatay Millektvekili Abdülkadir Özel, HBB İskenderun ilçe koordinatörü Murat Yavuz Savaşçı, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İlçe Jandarma Komutanı Yusuf Yıldırım, İlçe spor müdürü Ferit Alı Gündel, İlçe Milli eğitim Müdürü Ali Haytaz,  Karadeniz Holding yönetim kurulu Başkanı Orhan Remzi Karadeniz ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan programda bir öğrencinin Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini coşkuyla okuması katılımcılardan büyük alkış aldı. 

KRTULUŞ MEŞALESİNİN YAKILIŞININ 104. YILI

Günün önem ve anlamını belirten konuşma yapan Gençlik ve spor İlçe müdürü Ali Ferit Gündel de “Bugün Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Samsun’da tutuşturulan kurtuluş meşalesinin, Anadolu’da elden ele, gönülden gönülle dolaşmasının 104. Yıl dönümü. Bütün umutların tükendiği bir dönemde, Mustafa Kemal Atatürk’ün; ‘Türk milleti için bağımlı yaşamaktansa, ölmek daha iyidir’ diyerek Samsun’a çıkması bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin başlangıcı olmuştur” dedi. 

Gençlik Haftası kutlama etkinliklerinde gerçekleştirilen sportif faaliyetlerde dereceye giren öğrencilere, kupaları ve madalyaları ile ödülleri ilçe protokol üyeleri tarafından takdim edildi. 

Kutlama etkinlikleri daha sonra Süheyla Sultan gemisine devam etti ve burada öğrenciler ile Protokol üyeleri birlikte 19 Mayıs gençlik ve spor bayramı pastasını kestiler. (Haber Merkezi)