BELEN OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ

  • Eklenme Tarihi :16.09.2022 | 11:28

2022-2023 Eğitim Öğretim yılı açılışı nedeniyle okullarda alınması gereken tedbirleri değerlendirmek üzere Belen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde okul güvenliği toplantısı gerçekleştirildi.

BELEN OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Toplantıda; 2022/2023 Yılı eğitim-öğretim döneminde kurumlarca “Çocukların Eğitim Süreçlerinin Güvenliğine İlişkin Koruyucu ve Önleyici Hizmet ve Tedbirlerin Artırılmasına Yönelik Alınması Gereken Tedbirler ve Çalışmalara” ilişkin, sorumluluk bölgelerindeki okullarda Emniyet ve Jandarma Birimlerimizce güvenlik personeli görevlendirilmesi, güzergah izin belgeleri bulunmayan servislerin kontrolü, Sosyal Hizmetler Müdürlüğünce okullarda istismara uğrayan çocuk olup olmadığının takibi, dezavantajlı çocukların tespiti ve kontrolü, Sosyal Hizmetler Kurumu ile koordineli olarak ilçemiz okulları için mobil ekiplerin oluşturulması, okullarımızın çevre güvenliklerinin sağlanmasına yönelik güvenlik kamera sistemleri, Önce Yaya uygulamasına ilişkin çalışmalar, taşımalı eğitim ile ilgili çalışmalar ile okul servislerinin öğrencileri okul önlerinde güvenli bir şekilde indirme-bindirme hususları değerlendirilerek, katılımcıların yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi, talep ve önerileri görüşüldü.

Kaymakam Mahmut Sami Yılmaz yaptığı değerlendirmede; eğitim-öğretim süresince çocuklarımızın ve okullarımızın  güvenliğinin sağlanmasına ilişkin, alınan tedbirler kapsamında ilgili tüm kurumların koordineli çalışmasının önemini vurguladı. Geçmiş yıllarda ilçemizde eğitim-öğretimin önemli bir problem yaşanmadan tamamlanmasının memnuniyet verici olduğunu, bu yılda aynı şekilde çalışmaların sorunsuz tamamlanması temennisinde bulunarak, ilgili tüm kurum ve personellerin sorumluluklarının bilinci ile görev yapmalarının önemli olduğunu belirterek, 2022-2023 Eğitim-Öğretim döneminin ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diledi. Toplantıya Kaymakam Yılmaz’ın yanı sıra Belediye Başkan Yrd.Erdal Durdu, İlçe Jan.Kom. Burhan Işık, İlçe Emniyet Md.V.Volkan Aşgın, İlçe Milli Eğitim Md. Erdal Ayvazoğlu, İlçe Milli Eğitim Şb.Md.Osman Arpag ile İskenderun Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden Sosyal Çalışmacı Şifa Acar katıldı. (Haber Merkezi)