BLUE MARLİN İLK KEZ GÖRÜNDÜ

  • Eklenme Tarihi :03.01.2023 | 13:06
  • Muhabir :

Yumurtalık, Haylazlı açıklarında balıkçıların ağına, 4,5 metre boyunda ve 274 kilo ağırlığında balık takıldı. Balığı tekneye çeken balıkçılar, traktörle barınağa çıkardı.

BLUE MARLİN İLK KEZ GÖRÜNDÜ

Adana’nın Yumurtalık ilçesi açıklarında ağlara takılan, Türkiye sularında ilk kez görülen 4,5 metre boyunda 274 kilo ağırlığında 'Blue Marlin' balığının bir tüccara satılarak İskenderun'a gönderildiği bildirildi.

Barınakta bir süre sergilenen balığı bir süre Su Ürünleri Mühendisi Vahap Kavlak inceledi, balığın kılıç balığı familyasından 'Blue Marlin' olduğunu belirtti.

İSKENDERUN’A GÖNDERİLDİ

Balıkçı Barınağında görenleri heyecanlandıran dev 'Blue Marlin' balığının Türkiye'de ilk kez Yumurtalık açıklarında yakalanmış olduğuna şehitlik edildi. Bugüne kadar Türk karasularında görülmüş bir tür olmadığı, bu balığın büyük ihtimalle Süveyş Kanalı'ndan girerek İskenderun körfezine girmiş olabileceği tahmin ediyor. Limanda sergilenen balığı birçok kişi cep telefonuyla görüntüleyip selfi çekti. Blue Marlin bir tüccara satılıp İskenderun'a gönderildiği kaydedildi. (Haber Merkezi)