Bu kitap felaketi unutturmayacak

  • Eklenme Tarihi :01.09.2023 | 14:08
  • Muhabir :

Hatay’da büyük tahribat yaratan yüzyılın afeti olarak nitelendirilen deprem felaketinin unutulmaması amacıyla Mehmet Hanifi Yurttagül tarafından kaleme alınan “Ölen Bir Şehrin Sürgün Yemiş Çocukları 4.17” kitabı çıktı.

Bu kitap felaketi unutturmayacak

Asrın felaketinde tarihe düşülmüş bir yürek izi olarak nitelendirilen ve felaketin hiçbir zaman unutturulmaması amacıyla kaleme alınan kitapta annesini, babasını ve çok sayıda akrabasını şehit veren yazarın hazin hikayesi aktarılıyor.

Milyonlarca Hataylı vatandaşın yanı sıra diğer 10 ilde de yaşanan felaket ötesi depremde başından geçenleri, deprem sonrası yaşadığı zorlukları tüm çıplaklığıyla okuyucularına aktaran Yurttagül, henüz taze olan yaraların asla kabuk tutmaması ve unutulmaması amacıyla bu kitabı tamamladığını belirtti.

MEHMET HANİFİ YURTTAGÜL KİMDİR?

29Mayıs 1968’de Antakya’da doğan yazar ilk orta lise eğitimini Antakya’da aldı.

Evli ve üç çocuk babası olan Yurttagül depremden önce bir kafe işletiyordu.

Gençliğinden beri günlük tutan, ufak tefek hikaye denemeleri olan Yuttagül’ün tüm notları depremde enkaz altında kaldı.

Deprem sonrası geçirdiği kalp krizi sonucu bir kitap yazmaya karar verdi.

Depremzedelerin sesi olmak, unutulmamak adına hazırladığı kitabın unutulmamasını isteyen Yurttagül, kendisi adına önemli olan bu kitabı, tüm insanlığa adadığını da sözlerine ekledi. Yurttagül kitabının ön sözünde; “6 Şubat 2023 günü 11 ilde yaşanan yüzyılın depreminde enkazda kalan Annesini, babasını ve Akrabalarını şehit veren bir depremzede olarak yaşadıklarımın; bir örnek teşkil etmesi ve tarihe somut bir anı olması adına kaleme aldım” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)