Cemil Meriç İrfan ve Sanat Günleri 25 Kasım’da

  • Eklenme Tarihi :22.11.2022 | 14:47
  • Muhabir :

Hatay’da Reyhanlı Belediyesi tarafından bu sene 2. Düzenlenecek olan Geleneksel Cemil Meriç İrfan ve Sanat Günleri 25 Kasım Cuma günü başlayacak.

Cemil Meriç İrfan ve Sanat Günleri 25 Kasım’da

Sanat günlerinde düzenlenecek olan söyleşiler ve imza günleri ile 7’den 77’ye tüm vatandaşlar bir araya getirmek amaçlanıyor.

Düzenlediği basın toplantısında Geleneksel Cemil Meriç İrfan ve Sanat Günleri’nin 11 Aralık’a kadar devam edeceğini belirten Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, “Düzenleyeceğimiz söyleşiler ve imza günü etkinlikleri ile 7’den 70’e herkesi bir araya getireceğiz. Sanat Günlerinin açılışını Cemil Meriç Kültür Evin’de saat 14:00’da yapacağımız Cemil Meriç İrfan ve Sanat günlerine tüm vatandaşlarımız davetlidir.” dedi.

MİLLET BAHÇEMİZİ HİZMETE AÇTIK

Düzenlediği basın toplantısında yakın zamanda yaptıkları hizmetleri de anlatan Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, “Yenişehir Millet Bahçesini tamamladık. Millet bahçemiz yaklaşık 100 bin m² alan içerisine kuruludur. İçerisinde 32 bin m² doğal göl alanına sahiptir. Restoran kafe ve otel bölümlerinden oluşan sosyal tesisimiz, 2000 metre bisiklet yolu, dış çekim platosu, şelale, 750 araçlık ototparkı, çocuk oyun alanları, kale taşı duvarları, çim ve piknik alanları, yüzlerce ağaçla takviye ettiğimiz doğal alanlarıyla vatandaşlarımızın kullanımında.”

KENT ORMANIMIZ HAZIR

“Ayrıca kent ormanımız da tamamlanmış ve hazır hale getirilmiştir. 2500 ağaç, piknik alanları ile halkımızın hizmetine sunduk.

Hatay’ın en büyük projelerinden, ilçemizin büyük yatırımlardan güneş enerjileri sistemi ges çalışmaları tamamlanmıştır. Uzun süren çalışmalar neticesinde 4 megavat gücünde güneş enerjisi santrali üretime başlamıştır. Elektrik üreten güneş enerji sistemleri ile hem tasarruf sağladık hemde belediyemize kaynak oluşturduk.”

EĞİTİMİ DESTEKLEMEK ÖNCELİĞİMİZ

Gençler ve ülkemizin geleceği için eğitimi desteklemenin öncelikleri arasında yer aldığını belirten Hacıoğlu, “ Geleneksel olarak yaptığımız Cemil Meriç Kitap Fuarı ve  Hatay’da ilk olan derslere hemde sınavlara destek dijital eğitim platformumuz Reyhanlılı gençlerimizin hizmetinde. Yüzme bilmeyen kalmasın" projesi kapsamında çocuklarımız yüzerek keyifli vakit geçirirken sosyal aktivite alanlarımızla hemşehrilerimizin yaşam standartlarını yükseltiyoruz. reyhanlı belediyesi sosyal tesisinde hamam, sauna ve fitnesste yer alıyor.”

İLÇEMİZE DEĞER KATACAK PROJEYİ DESTEKLİYORUZ

“Gençlerimizin spor aktivitelerini gerçekleştireceği halısahaları kırsal mahallelerimize kazandırdık. Spor, sanat ve kültürel aktiviteleri her zaman önemsedik. birçok ilçemize değer katan projelere paydaşlık ettik.  Reyhanlımıza değer katacak her projeyi destekliyoruz. bu anlayış içerisinde daha güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.