DEFNE İPEĞİ İSPANYA’DA

  • Eklenme Tarihi :04.11.2022 | 14:37
  • Muhabir :

Kültür Bakanlığı İpek Dokuma Sanatçısı Tülay Genç, İspanya’nın Kanarya Adaları’na bağlı Tenerife kentinde gerçekleştirilen 6. Feria Tricontinental De Artesania karnaval etkinliğinde Hatay’ın kültür alanında marka değeri olan Defne İpeğini tanıtıyor.

DEFNE İPEĞİ İSPANYA’DA

Türkiye’nin kültürel ve sanatsal anlamda dünyaya tanıtımının gerçekleştirilmesi için çalışmalarını sürdüren Kültür ve Turizm Bakanlığı, 29 Ekim-6 Kasım 2022 tarihleri arasında İspanya’nın Kanarya Adaları’na bağlı Tenerife kentinde düzenlenen karnaval etkinliğine Hatay’ın Defne İlçesi’nden İpek Dokuma Sanatçısı Tülay Genç, Gaziantep’ten Bakır İşleme Sanatçısı Cemal Mercan ve Bursa İznik’ten Çini Sanatı Sanatçısı Ali Tamer Çandar’ı Dışişleri Bakanlığı ile Yurtdışı Tanıtım ve Kültür İşleri Müdürlüğü katkılarıyla tanıtım çalışmalarını yapmak üzere İspanya’ya gönderdi.

Türkiye’den sadece İpek Dokuma ve Koza Yetiştiriciliği alanında Kültür Bakanlığı İpek Dokuma Sanatçısı Tülay Genç’in katılımcı olarak davet edildiği ‘6. Feria Tricontinental De Artesania’ adlı karnaval etkinliğinde Defne Koza Evi’nde üretilen Defne İpeği ürünlerinin yer aldığı stand ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görmeye devam ederken, İpek Dokuma Sanatçısı Tülay Genç İspanya’da 500 yıllık dokuma tezgahlarının bulunduğu dokuma atölyelerini de ziyaret ederek bilgiler aldı.