DEFNE’DE KİTAP FUARI AÇILDI

  • Eklenme Tarihi :03.02.2023 | 15:58
  • Muhabir :

GENÇLERİMİZE YATIRIM YAPIYORUZ

DEFNE’DE KİTAP FUARI AÇILDI

Defne Belediyesi ilçede 3’üncü Kitap Fuarını açtı. Sümerler Mahallesi’nde bulunan Doğuş okullarının önünde açılan kitap fuarının açılışına Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel’in yanı sıra, Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, CHP Defne İlçe Başkanı Akın Parlakyıldız, Hatay SMMMO Başkanı Jale Marufoğlu ve vatandaşlar katıldı.

 

İLÇEMİZİN KÜLTÜRÜNE SANATINA KATKI SUNACAK

Bilim ve kültüre yatırım yapmaya devam ettiklerini belirten Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel açılışta yaptığı konuşmada, “Bu sene kitap fuarlarımızın 3’üncüsünü gerçekleştiriyoruz. 9 gün boyunca açık alacak olan Kitap fuarımıza 7 dostumuz, arkadaşımız yazarımızı eşlik ediyor bizlere. 9 gün boyunca fuarımızda imza günleri gerçekleştirecekler. Yazarlarımız düzenleyecekleri imza günleri ile ilçemizin kültürüne sanatına katkı sunacak” dedi.

3 BİN ÖĞRENCİYE EĞİTİM VERDİK

Özellikle öğrenciler olmak üzere tüm vatandaşları kitap fuarına beklediklerini belirten Başkan Güzel, “Bilime sanata, kültüre olan yatırımlarımız sürüyor. Yaz boyunca 3 bin öğrencimize eğitim verdik. Bu sayıyı büyükşehir belediyeleri dahi yakalayamadı. Şu an 3 bin öğrencimiz Harbiye Kültür Evi’mizde 7 branşta eğitim görüyor. Bunun yanında öğrencilerimize yönelik Armutlu Kültür evimizde de 7 branşta eğitimlerimiz sürüyor.”

GENÇLERİMİZE YATIRIM YAPIYORUZ

“Gençlere yatırım yapmaya devam edeceğiz. Dediğim gibi ilçemizde bu sene 3’üncüsünü düzenlediğimiz kitap fuarımıza başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz. Fuarımıza sınıf olarak gelmek isteyen öğrencilerin öğretmenleri bizimle kontak kurması halinde öğrencilerimizin geliş gidiş konularında araç temin edeceğimizi de buradan duyurmak istiyorum.” diye konuştu.

12 ŞUBAT’A KADAR AÇIK KALACAK

Yapılan konuşmaların ardından açılışı gerçekleştirilen Defne Belediyesi 3’üncü Kitap Fuarı 12 Şabat’a kadar açık kalacak. Sabah saat 10.’da kapılarını ziyaretçilere açacak olan kitap fuarı akşam saat 08.00’e kadar açık kalacak. Kitap fuarı boyunca yazarlar Ali Didar, Sinan Yağmur, Sinan Akyüz, Cemal Kaya, Nihat Gökmen, Semih İğdigül ve Barış Çelimli imza günleri düzenleyecek. (Yaser ÇAPAROĞLU)