DEPREMDE HAYATINI KAYBEDENLER ANILDI

  • Eklenme Tarihi :19.09.2023 | 11:28
  • Muhabir :

Eğitim-iş Kahramanmaraş Merkezli depremde hayatını kaybedenleri andı.

DEPREMDE HAYATINI KAYBEDENLER ANILDI

Antakya’da sessiz bir yürüyüş yapan Eğitim-İşliler künefeciler meydanında basın açıklaması yaptı.

Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay’ında katıldığı anma programına CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, CHP Defne İlçe Başkanı Ozan Öfkeli ve öğretmenler katıldı.

Anma programının ardından bir paylaşımda bulunan CHP Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, “Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay, yönetim kurulu ve çevre illerdeki örgütlü emekçilerimizle birlikte depremde kaybettiğimiz canları andık.

Eğitim emekçilerimiz depremin ilk gününden beri yaralarımıza kol kanat germeye çalıştılar ve bize destek oldular. 7 ay geçmesine rağmen hala eğitim emekçilerimiz büyük zorluklar yaşıyorlar.” dedi.

ACIYA VE IZDIRABA KOL KANAT GERDİLER

6 Şubattan bu yana ihmalkarlıkların devam ettiğini belirten Kara, “Depremin ilk gününden bu yana , ilk günlerde nasıl ihmalkarlıklar devam ettiyse, düğmeler başta yanlış iliklendiyse, bugünde maalesef bu silsile devam ediyor. Biz eğitim Camiasındaki arkadaşlarımızı öğretmenlerimizi, toplumun sadece bu çok acı döneminde değil, her dönemde yanımızda görüyoruz. Seçimlerde sandıklarımızı bekliyorlar, çocuklarımızı yetiştiriyorlar. Depremin ilk günlerinde çadırların kurulumu için, hasta bakıcılar gibi doktorlarımızla birlikte sağlık çalışanlarımızla birlikte, ilk günden itibaren bu acıya ve ızdıraba kol kanat gerdiler.”

RAHMETLE ANIYORUM

“Ancak toplumun her kesimindeki, sağlık çalışanlarımız, öğretmenlerimiz ve kamuda ki personelimiz ile en fazla zarar gören Hatay halkı gibi onlarda mesleklerini icra ederken hala zorluk çekiyorlar. En büyük zorlukta barınma, sağlıklı bir yaşam alanının sağlanması. 6 Şubatta hayatını kaybeden eğitim camiamızdaki tüm öğretmenlerimize , yakınlarına ve öğrenci kardeşlerimizi rahmetle anıyorum.” Dedi.  (Haber Merkezi)