DEPREMZEDELERE ACİL DESTEK

  • Eklenme Tarihi :18.08.2023 | 12:27
  • Muhabir :

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), ihtiyaç sahiplerine yönelik yardımların etkin ve koordineli bir şekilde yapılabilmesi amacıyla uluslararası yardım kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde çalışmaya devam ediyor.

DEPREMZEDELERE ACİL DESTEK

 

HBB ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), işbirliği ile deprem sonrası ihtiyaç sahiplerine acil destek sağlandı. Toplu çadırlarda yaşayan özellikle yaşlı ve bakıma muhtaç yaşlılara öncelik verilen destek çalışmalarında, 200 adet tuvalet ve duş, 10 bin adet dezenfektan, maske ve 220 adet çöp konteyneri gibi malzemeler temin edilerek depremzede vatandaşlara ulaştırıldı.

 

Dağıtım planlaması ihtiyaç önceliklerine göre titizlikle gerçekleştirildi

UNDP tarafından sağlanan tuvalet-duş ve insani temel ihtiyaçların deprem sonrası yaşam şartlarını iyileştirme amacı taşıdığını ifade eden HBB yetkilileri, “Tuvalet ve duşlar depremin etkilediği mahallelerde ve geçici barınma alanlarında bulunan ihtiyaç sahiplerine Belediyemiz tarafından teslim edilmiştir. Dağıtım planlaması, ihtiyaç önceliklerine göre titizlikle gerçekleştirilmiştir” açıklamasında bulundu.

HBB yetkilileri, UNDP işbirliğiyle çevre ve sürdürülebilirlik konularında çalışmalar yapmaya devam edeceğini belirtti. Deprem sonrası yaşanan süreçte UNDP’ye sağladığı destekler için teşekkürlerini sunan HBB, ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam edeceğini vurguladı. (Haber Merkezi)