DEPREMZEDELERE ŞARKILARIYLA MORAL VERİYOR

  • Eklenme Tarihi :15.08.2023 | 13:43

Hatay’ın İskenderun ilçesinde sokak müzisyenliği yaparak geçimini sağlamaya çalışan Kadir Şimşek (25), kentin işlek noktalarında seslendirdiği şarkılarla depremzede vatandaşlara moral motivasyon veriyor.

DEPREMZEDELERE ŞARKILARIYLA MORAL VERİYOR

Genç yaşta başladığı gitar çalma ve şarkı söyleme hobisini, 6 yıl önce sokak müzisyenliğiyle geçim kaynağı haline getiren 25 yaşındaki Kadir Şimşek İskenderun.org TV mikrofonlarına konuştu.

İnsan sirkülasyonunun yoğun olduğu noktalardan havuzlu çarşının bir köşesinde elinde gitarı, şarkılar seslendiren Kadir Şimşek “Depremden önce piyasalar kötüydü, iş konusunda kolay kolay herkes iş bulamıyordu. Deprem sonrası daha da kötü oldu. Gitar çalıyorum, sokak müzisyeniyim, 5-6 yıldır bu işi yapıyorum” dedi.

Daha öncesinde, Cafe-Bar gibi yerlerde sahne almadığını, ancak sadece sokak müzisyenliği yaparak bir şeyler yaptığını ifade eden Kadir Şimşek “Günlük 200-250 civarı kazanıyorum. Müzik çalmak hoşuma gidiyor. İnsanları motive ve mutlu etmeye çalışıyorum, hoşuma gidiyor. Ayrıca gitarın yanı sıra darbuka, klarnet çalıyorum. İnsanlara, çocuklara karşı motive etmek güzel bir şey, genelde Ahmet Kaya, Müslüm Gürses başta olmak üzere arabesk şarkılar söylüyorum. Sokak müzisyenliği yaptığım sırada cafe barlardan teklif geliyor ama kabul etmiyorum. İçkili yerleri, çok kalabalığı sevmiyorum” diye konuştu. (Haber Merkezi)