Eğlenirken öğrendiler

  • Eklenme Tarihi :15.05.2023 | 12:55
  • Muhabir :

Bilim var Hayat var Hatay projesinde İskenderun ‘da depremde etkilenen çadır kentlere yerleşen çocuklar bilim şenliği ile öğrendiler, eğlendiler.

Eğlenirken öğrendiler

Tübitak  4007 Afet Bölgesi Bilim Her Yerde Özel Destek Çağrısı kapsamında desteklenen ve İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önderliğinde İskenderun bilim ve Sanat Merkezi sosyal bilgiler öğretmeni Ahu Deniz Uludağ’ın yürütücülüğünü yaptığı Bilim üç gün boyunca çadır kentteki çocuklarla buluştu.

OYUNLARLA DAHA DA RENKLENDİ

Bilim Var Hayat Var Hatay Var projesi kapsamında İbrahim Çeçen konteyner Kentte, Denizciler E-5 Bayraklı çadır kentte ve Şirinyurt çadır kentlerde kalan çocuklarla Bilim, eğlenceli bir şekilde üç gün boyunca katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı. İskenderun bilim ve Sanat Merkezi sosyal bilgiler öğretmeni Ahu Deniz Uludağ, Bilim var Hayat var Hatay projesi ile çocuklara gönüllü öğretmenler, eğitmenler tarafından oynayarak bilimsel aktiviteler ,el becerilerini geliştiren çalışmalar yapıldığını ve zaman azmanda oyunlarla da renklendirildiğini söyledi.

PROJEMİZ AMACIMIZA ULAŞTI

Uludağ, 6 Şubat ve sonrasında gerçekleşen yıkıcı depremlerin ortaya çıkardığı sorunlardan etkilenen çocukların yüzlerini gülümsetebilmek ve onları motive edebilmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek,”  Projemiz kapsamında birçok öğretmen atölye lideri ve rehber olarak görev almıştır. Öğretmenlerin yanı sıra birçok gönüllü katılımcı da projemizin amacına ulaştığından dolayı herkese teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)