EMVAL ÇEŞİTLERİ VE İSTİFLERİ İNCELEDİ

  • Eklenme Tarihi :03.10.2022 | 12:14

Hatay Orman Bölge Müdürü Ali Özdemir, Kilis Orman İşletme Müdürlüğünde 2022 yılı programları kapsamında yapılan faaliyetler ile ilgili incelemelerde bulundu.

EMVAL ÇEŞİTLERİ VE İSTİFLERİ İNCELEDİ

Bölge Müdürü Özdemir’e Kilis Orman İşletme Müdürü İsmet Gümüş ve Afrinçayı Orman İşletme Şefi Mücahit Işık refakat etti. Martavan Orman Dışı Satış Deposunda üretim ve satış durumu ile ilgili Bölge Müdürü Özdemir bilgilendirildi. Emval çeşitleri ve istifleri inceledi. Burada, depo iç düzeni ile istif tasnif işlerinin itinalı yapılarak üretimde tekniğe ve standardizasyona uygun piyasa talepleri doğrultusunda kaliteli emvale ağırlık verilmesi konusunda talimatlarını aktardı. 29.07.2021 yılında Demirciler Köyü Afrinçayı Orman İşletme Şefliği 167, 197, 198 nolu bölmelerde, 98.2 Hektar alanda çıkan orman yangını sonrasında makineli toprak işleme yapılan tabi tensil sahasında yapılan çalışmalar yerinde incelendi.

 

2022 yeni orman yolu programında bulunan ve ihalesi yapılarak yapımı gerçekleştirilen 118 ve 120 kod nolu orman yolları kontrol edildi. Hedeflerin gerçekleştirilmesi için planlı, özverili ve disiplinli bir şekilde çalışmalara devam edildiğinden dolayı Bölge Müdürü Ali Özdemir, özverili çalışmaları için İşletme Müdürü ve ekibine teşekkür etti.