Erkeklere Yönelik Farkındalık Çalışması gerçekleştirildi

  • Eklenme Tarihi :06.08.2022 | 00:31
  • Muhabir :

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele IV. Ulusal Eylem Planı Doğrultusunda Hatay genelinde Erkeklere Yönelik Farkındalık Çalışması gerçekleştirildi.

Erkeklere Yönelik Farkındalık Çalışması gerçekleştirildi

Aile ve Sosyal Hizmetler, Adalet, İçişleri, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlıkları ile Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 23 Mart 2022 tarihinde imzalanan protokol kapsamında hazırlanan “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2022 Yılı Ek Faaliyet Planı” doğrultusunda "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede İlimiz genelinde 100.000 Erkeğe Farkındalık Eğitimlerinin Verilmesi" hedefine yönelik olarak Temmuz ayında Hatay genelinde 902 erkeğe Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Farkındalık Eğitimi verilmiş olup son iki ay içerisinde toplam 6 bin 421 erkeğe ulaşıldı.

Gerçekleştirilen programlarda katılımcılara “Şiddet ve Şiddetin Türleri, Şiddetin Mağdur ve Çocuklar Üzerindeki Etkisi, Şiddetle Mücadelenin Mevzuatımızdaki Yeri, Şiddetle Mücadelede Milli Değerlerimizin ve İnancımızın Yeri, Şiddetle Mücadelede İnsan Haklarını Temel Alan Sorumlu Bir Birey Olmak, Şiddet Mağduru ve Tanıklarının Başvurabileceği Yerler ve Uygulamalar” hakkında bilgi verildi. (Haber Merkezi)