ERZİN BİLİMLE ÇİÇEK AÇIYOR PROJESİ

  • Eklenme Tarihi :25.05.2023 | 11:03
  • Muhabir :

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Erzin Bilimle Çiçek Açıyor Projesi” kapsamında, 23-24 Mayıs 2023 tarihlerinde Erzin Kapalı Spor Salonunda 2 gün boyunca proje etkinlikleri düzenlenecek.

ERZİN BİLİMLE ÇİÇEK AÇIYOR PROJESİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Erzin Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün Halk Oyunları Ekibi bir gösteri sundu. Gösteri sonrası günün anlam ve önemini belirten konuşma Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE biriminden Canan Özer yaptı.

ANCAK BİLİM İLE ÜSTESİNDEN GLEBİLİRİZ

Özer yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi; “ Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünce organize edilen, “Erzin Bilimle Çiçek Açıyor Projesi Bilim Şenliğindeki” ortaklarımız Erzin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Spor İlçe Müdürlüğü ile 2 gün boyunca şenliğimiz devam edecektir. Sosyal ve kültürel bağların kuvvetli, bilimsel düşüncelerin öncelikli olduğu toplumlarda ilerleme ve gelişim her koşulda gerçekleşebilir. Yaşanan büyük afet sonrası oluşan sıkıntılı koşulların üstesinden gelmek ancak bilim ve sosyalleşmeyle olacaktır. Bu bağlamda, bilim şenliğimiz çocuklarımızda bilimsel farkındalık, bilimsel becerileri sağlayan, düşüncelerin bütünleşmesini sağlayacaktır. Şenliğimizde, 18 tanıtım projesi sizlerin görüşlerine sunulacak. Projede emeği geçen ve projemize katılarak bizleri onurlandıran herkese teşekkür ederim” dedi.

KUKLA GÖSTERİSİ BEĞENİLDİ

Konuşmanın ardından, Bilim Şenliğinin kurdelesi topluca kesildi. Hep birlikte projeler incelendi.

Etkinliğe katılan çocukların en çok ilgisi kukla gösterisi oldu.

Bilim Şenliği açılışına; Erzin İlçe Kaymakamı Osman Demir, Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, önceki dönem AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Erzin İlçe Milli Eğitim Müdürü Erhan Kenanoğlu, Spor İlçe Müdürü Hanifi Demirkıran,  Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler, Kurum Amirleri, Siyasi Parti İlçe Başkanlarından AK Parti Erzin İlçe Başkanı Orhan Soylu Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra Kadın ve Gençlik Kolları, STK Temsilcileri, Mahalle Muhtarları ve vatandaşlar katıldı. (Haber Merkezi)