ERZİN’İN 101. GURUR YILI

  • Eklenme Tarihi :10.01.2023 | 12:49
  • Muhabir :

Hatay’ın Erzin ilçesi düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yıldönümünü kent halkı düzenlenen törenler ve etkinliklerle büyük bir coşkuyla kutladı.

ERZİN’İN 101. GURUR YILI

8 Ocak kurtuluş Bayramı kutlamalarına Kaymakam Osman Demir, Hatay Milletvekilleri Bayram Türkoğlu, Suzan Şahin, Lütfi Kaşıkçı, Erzin Beldeye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Leyla Turgut, İlçe Emniyet Müdürü İsa Arslantaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erhan Kenanoğlu, Kurum Amirleri, MHP Hatay İl Başkanı Mehmet Fevzi Altay, Siyasi Parti İlçe Başkanları ve Kadın Kolları, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler, Belediye Meclis Üyeleri, askeri ve sivil erkan siyasi partilerin ilçe başkanları, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan törende Atanın manevi huzuruna saygı çelenkleri sunuldu.

 

101. YILI KUTLU OLSUN

Belediye Başkan Elmasoğlu, Erzin’in düşman işgalinden kurtuluşunu 101.yılını kutlamanın gururunu ve heyecanını yaşadıklarını belirterek “İşgal altında yaşamaktansa ölmeyi tercih eden bir millet tarafından yurdumuzdan olduğu gibi güzel Erzin’imizden 8 Ocak 1922 tarihinde düşman atılmıştır. Birin Dünya Savaş’ından sonra yokluk ve imkansızlıklara rağmen, Kurtuluş Savaşıyla Emperyalist güçlerin elinde tutsak olarak yaşamak isteyen bir kuş olmaktansa vuruşa vuruşa ölmeyi tercih ederiz diyen bir liderimiz ve Atatürk’ümüz var. Atatürk’ünde söylediği gibi bu millet vuruşa vuruşa bağımsızlığını kazanmıştır. Erzin’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yılı kutlu olsun” diye konuştu.

STANTLAR İLGİYLE GEZİLDİ

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin ve MHP Hatay Milletvekili Lütfü Kaşıkçı birer konuşma yaptı.

Mersin Büyükşehir Belediyesinin Bando Takımının seslendirdiği şarkılarla tören büyük bir coşkuyla geçti. Öğrenciler şiirler okudu, Halk Eğitimi Merkezi Halk Oyunları ekibinin folklor gösterileri, ödül töreni ve resmigeçit töreniyle program sona erdi.

Daha sonra protokol üyeleri, 8 Ocak Kurtuluş günü dolayısıyla, çeşitli yöresil ürünler ve el emeği göz nuru ürünlerin sergilendiği stantlar ilgiyle gezildi. (Haber Merkezi)