ESKİŞEHİR’DE SİPARİŞLERE YETİŞEMİYOR

  • Eklenme Tarihi :25.05.2023 | 11:26

Hatay’ın İskenderun ilçesinde yüzyılın felaketinde kebapçı dükkânı yıkılan Murat Çelik, gittiği Eskişehir’de yeni iş yerinde yaptığı ‘İskenderun kebabına’ vatandaşların ilgisi nedeniyle siparişlere yetişemez duruma geldi

ESKİŞEHİR’DE SİPARİŞLERE YETİŞEMİYOR

İskenderun’da uzun yıllardır kebapçılık yaparak geçimini sağlan ve depremler sonrası iş yeri yıkılmasıyla zor günler yaşayan Murat Çelik ne yapacağını düşünürken, bir arkadaşını tavsiyesi üzerine Eskişehir’e gelerek yeni bir kebap salonu açtı. İskenderun kebabı lezzetini Eskişehir’e taşıyan Murat Çelik, vatandaşlar tarafından kısa sürede ilgi gördü.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yarattığı yüzyılın felaketini yaşadıklarını belirten İskenderunlu kebapçı Murat Çelik, “Çok şükür can kaybımız yok ama mal kaybı bayağı fazla oldu. Allah cana vereceğine mala versin, inşallah her şeyin üstesinden geliriz” dedi.

ALLAH KİMSEYE YAŞATMASIN

Maddi zararın her zaman telafi edileceğini, önemli olanın sağlık olduğunu vurgulayan Murat Çelik “Çok büyük, dünya tarihinin görmediği bir felaketi yaşadık. Bunu insanlara ne kadar anlatsam da acısını ancak yaşayan bilir. Çoluk çocuk olarak o anı çok kötü yaşadık. Oğlum neredeyse akli dengesini kaybedecek düzeye geldi. Çok şükür ailemizde can kaybımız olmadı ama çok sevdiğimiz dostlarımızı kaybettik. Ülke olarak gerçekten zor anlar yaşadık, Allah bir daha kimseye böyle bir an yaşatmasın” diye konuştu.

ALLAH BİZE YARDIM ETTİ

Yıkılan iş yerinin üzerinde 24 dairenin bulunduğunu ve 42 yıllık bir bina olduğunu aktaran Murat Çelik “Ne yazık ki enkazın altında gitti. Sağlık olsun dükkânla doğmadık çok şükür Allah canımızı bağışlayıp, çoluk çocuğumuza bir sıkıntı vermedi elhamdülillah. Eskişehir’e gelmemize çocukluk arkadaşım vesile oldu. Depremden çok öncesinden, hatta 15 yıldır bana ‘Ekibini al gel, burada potansiyel var’ diyen bir arkadaşım vardı, o da burada ünlü bir dönercide çalışıyor. Bir çaresizlik, işimi kaybettim ve Eskişehir’de dükkân açmaya kara verdim. Çok şükür iyiyiz burada, Eskişehir halkına da sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Umutsuzluğa kapılmadım, Allah’a dua ettim, Allah bize yardım etti” şeklinde konuştu.

HERŞEYİ BURAYA TAŞIDIK

İskenderun’un en güzel lezzetlerini buraya taşıdıklarını da sözlerine ekleyen Murat Çelik şunları paylaştı: “Etlerimiz kuzu etidir. Kuzu ciğer, kuşbaşı ve adana kebabı dâhil her şeyi buraya taşıdık. İskenderun’da ne yapıyorsak burada daha iyisini yapmaya çalışıyoruz çünkü insanlar bizim hakkımızda konuşsun ve buraya gelip lezzetlerimizi tatsın istiyoruz. ‘İnşallah Türkiye’nin herhangi bir şehrinde bir dükkân açmak nasip olur’ diyordum, kötü bir vesile sonucu Allah nasip etti. Ne yapalım? Sağlık olsun diyorum.” (Haber Merkezi)