GENÇ KADININ MUCİZE KURTULUŞU

  • Eklenme Tarihi :20.08.2023 | 14:42

Hatay’ın İskenderun ilçesinde depremde enkazdan eşiyle birlikte kurtarılan 6 ay önce evlenen Gamze Karaman, kaldırıldığı hastanede geçen sürdürülen tedavi sürecinde verilen mücadele ve azimle yaşama tutunmaya çalışıyor.

GENÇ KADININ MUCİZE KURTULUŞU

Mustafa Kemal Mahallesinde altı aylık evli Gamze Karaman (23) ve eşi Ahmet Karaman(26) çiftin yaşadığı dördüncü kattaki daireleri 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremde yerle bir oldu. İskenderunlu genç kadın, yıkılan binanın enkazından ailesinin yardımıyla 9 saat sonra kurtarıldı. Hastanede tedaviye alınan Gamze Karaman, ilk tedavisinin ardından deprem korkusu ile hastaneden ayrıldı. Fenalaşınca ikinci kez hastaneye kaldırıldığında kalbi durdu, 4,5 ay yaşam destek ünitesine bağlı kaldı. Şimdi yürümeyi bekliyor.

ALLAH’IN BİR LÜTFU

Deprem sonrası telefonla çocuklarına ulaşmaya çalıştıklarını anlatan Gamze Karaman’ın babası Eyüp Unutkan “Gamze bizim ilk kızımız ve 6 aydır evliydi. Kızımıza ulaşmaya çalıştık ama telefonlar çekmiyordu. Oraya doğru araçla yola çıktık. Mahalleye yaklaştığımızda mahallenin yıkıldığını gördük. Deprem gününde inanamadık tabi herkes kendi kıyametini yaşamış gibi oldu. Mahalleye gittiğimizde kızımın apartmanını tespit etmemiz bile zaman aldı. Binası yerle bir olmuştu. Bir baba olarak o binayı kaldırıp sirkeleyip çocuğumu oradan çıkarmak istedim. Aile çevrem kalabalık olduk ve kızımla damadı kendi imkanlarımızla bulduğumuz balyozlarla ellerimizle kazıyarak 8-9 saat sonra çıkartabildik. Şuanda onların yaşıyor olması bizim için bir mucize Allah’ın bir lütfu” diye konuştu.

KALBİ DURDU 4,5 AY YAŞAM ÜNİTESİNE BAĞLI KALDI

Enkazdan çıkartıldıktan sonra İskenderun’da özel bir hastaneye kaldırılan ve bir süre burada tedavi gördükten sonra deprem korkusu nedeniyle doktorun izni ile çıkarttıklarını arabada kalmaya devam ettiklerini anlatan gözü yaşlı anne Gül Unutkan, “Çok su isteyip, fenalaşınca hemen hastaneye ikinci kez götürdük. Acile geldiğimizde hiç iyi değildi, kalbi durdu doktorların mücadelesi sonrası yeniden hayata döndü. Ardından bizi Dörtyol Devlet hastanesine sevk ettiler. Buraya geldiğimizde kızımın durumu iyi değildi ambulans uçak ile Ankara Bilkent Hastanesine götürdüler. Burada vücudu şiştiği için ayaklarının kesilme ihtimalinin olduğunu söylediklerinde yıkıldık. Ama nefes alsın, hayata tutunsun istiyorduk. 4,5 ay yaşam destek ünitesine bağlı kaldı. Şuanda kızım mucize bir şekilde durumu her geçen gün daha da iyiye gidiyor. Fizik tedavi görüyor. İnşallah yürüdüğünü de göreceğiz” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)