GERÇEĞİ ARATMAYAN TATBİKATLAR

  • Eklenme Tarihi :04.11.2022 | 15:49
  • Muhabir :

Hatay Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlanmaya yönelik sunduğu hizmetlerle vatandaşlara ve kamu personeline bilinç taşımaya devam ediyor.

GERÇEĞİ ARATMAYAN TATBİKATLAR

HBB İtfaiye ekipleri, il genelindeki Emniyet Müdürlüğü hizmet binalarında yangın ve deprem tatbikatı gerçekleştirdi. HBB İtfaiye erleri, binalarda meydana gelebilecek olası yangınlara nasıl müdahale edileceğini Emniyet personeline uygulamalı bir şekilde gösterdi.

 

PÜF NOKTALARINI EMNİYET MENSUPLARINA AKTARDI

Tatbikattan önce polis memurlarına çıkan yangınların sebeplerini ve bu durumlarda neler yapmaları gerektiğini aktaran itfaiye erleri, “Her yangın farklı sebeplerden çıkar. Bunun için çıkan yangının niteliğine göre farklı şekillerde müdahale edebiliriz. Öncelikle yangının olduğu alanda bulunan herkesin can güvenliğini sağlamanız gerekmektedir. Daha sonra ise yangını kontrol altına alabilirsiniz” diyerek emniyet mensuplarına yangına müdahale etmenin püf noktalarını aktardı. Deprem anında nelerin yapılması gerektiğini de aktaran HBB itfaiye ekiplerine AFAD, UMKE ve 112 Acil Sağlık ekipleri de destek verdi.