HASSA’DA KURUM AMİRLERİ TOPLANTISI YAPILDI

  • Eklenme Tarihi :29.11.2022 | 13:58

Hassa Kaymakamı Osman Acar Hassa öğretmenevi toplantı salonunda kurum amirleri ile birlikte düzenlenen toplantıya katıldı.

HASSA’DA KURUM AMİRLERİ TOPLANTISI YAPILDI

5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 40. maddesi gereğince; İlçe İdare Şube Başkanları Toplantısı Kaymakam Acar Başkanlığında,  kamu kurum ve kuruluşları müdürlerinin katılımı ile yapıldı.

İlçe Daire amirlerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda kurumların sorunları, kurumlar arası işbirliğini artırmaya yönelik çözüm yolları,kamu hizmetlerinin sunumunda kalitenin artırılması, kurumların çözüm odaklı aktif bir şekilde işbirliği halinde çalışmasına ilişkin konular görüşüldü.

Ayrıca vatandaş memnuniyeti, insan odaklı hizmet anlayışının tesis edilmesi, kamu hizmetlerinde etkinlik, tasarruf ve verimliliğin arttırılması, mesai saatlerine dikkat edilmesi, kılık kıyafete özen gösterilmesi, hizmet sunumunda varsa aksayan yönlerin tespiti ve giderilmesi, emniyet ve asayiş hizmetlerinin etkin şekilde devamlılığının sağlanması konularında dikkat edilmesi ve yapılması gereken hususlar görüşüldü.