HASSALI SAHİPLENDİ, KAYMAKAMINI BIRAKMADI

  • Eklenme Tarihi :31.08.2023 | 11:57

Mülki İdareler Kararnamesinde Kilis Elbeyli İlçesiyle yerleri değiştirilmesi üzerine harekete geçen Hassalı taleplerini başkente ulaştırdı ve Kaymakamı Osman Acar, görevinde kaldı.

HASSALI SAHİPLENDİ, KAYMAKAMINI BIRAKMADI

Kaymakam Osman Acar’ın tayininin çıktığını öğrenen Hassa’nın 39 Mahalle Muhtarı,STK Temsilcileri,şehit yakınları ve İlçe Halkı, Öğretmenevi önünde toplanarak, Kaymakamın tayininin durdurulmasını yetkililerden  talep etmişlerdi.

 

Sonrasında imza kampanyası düzenleyerek 17 bin imza ile muhtarlar topluca Ankara’nın yolunu tuttular. Bu sabah Muhtarları makamında sıcak bir şekilde kabul eden İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Aktaş ve Personel Genel Müdürü Nedim Akmeşe muhtarların taleplerini dinlediler.

Hassa Muhtarlar Dernek Başkanı Muhammet Sağır ve beraberindeki heyet, Hassa Halkı tarafından altına imza attığı  17 bin imzalı klasörü yetkililere teslim etti.

Bakanlıktan olumlu cevap alan Hassa Muhtarları bir açıklama yapan Muhtarlar Dernek Başkanı Muhammet Sağır, “6 Şubat depreminden bu güne dertlerimizle dertleşen, acılarımıza gözyaşı olan  yiğit Anadolu evladı Osman Acar Kaymakamımızın tekrar ilçemizdeki görevine devam etmesinden dolayı mutluğumuzu tarif edemem” dedi. (Haber Merkezi)