HASSALILAR PINARLARA KOŞTU

  • Eklenme Tarihi :20.08.2023 | 14:29

Son yılların en sıcak günlerini yaşayan ve termometrelerin 50 dereceyi gördüğü Hatay’ın Hassa ilçesinde vatandaşlar bunaltıcı sıcaklardan korunmak için parklara, ağaç gölgelerine ve su pınarlarına akın etti.

HASSALILAR PINARLARA KOŞTU

Hassa son yılların en sıcak ve mevsim normallerinin üzerinde bir yaz dönemi geçiriyor. Sıcaktan bunalan Hassa halkı kendilerini parklara ve sulu bölgelere atıyor. Hassa Kaymakamlığı da halk buluşmasını ağaçlı alanların gölgeliklerde gerçekleştiriyor.

İlçe Merkez Parkında buluşan Hassalılar günün sıcaklığını parkta akan sularda elini yüzünü ve başını yıkayarak serinlemeye çalışıyorlar. Kimileri ise kendilerini serin suyun altına bırakarak serinliyor. Bazı köylüler ise çınar ağaçları altında gürül gürül akan pınarların serinliğinde gününü geçiriyorlar. Çayını çerezini alan köylüler neşeli bir ortamda sohbet ederek serinlemenin keyfini çıkarıyor. Çocuklar ise bisikletleriyle gölgede tur atıyor, su içerisine girerek günün tadını çıkarıyorlar. Birbirlerini ıslatarak serinlemeye çalışanlar ise bu anların tadını çıkarıyor. (Haber merkezi)