HASSA’YA HİZMET ATAĞI!

  • Eklenme Tarihi :11.11.2022 | 10:37
  • Muhabir :

Hassa İlçesi’nde göreve başlamasının ardından ilçe halkı, kamu kurum ve kuruluşları ile Sivil Toplum Kuruluşları’nı ziyaret ederek bilgi aldı...

HASSA’YA HİZMET ATAĞI!

Hassa İlçesi’nde göreve başlamasının ardından ilçe halkı, kamu kurum ve kuruluşları ile Sivil Toplum Kuruluşları’nı ziyaret ederek bilgi alan Hassa Kaymakamı Osman Acar, ilçede yapılması gereken hizmetlerle ilgili projeleri hayata geçirmek için ilk adımı attı. Hassa Kaymakamı Osman Acar, ilçede görevine başladığı günden bu yana gerek esnaf ziyaretleri, gerek mahalle ziyaretleri, gerekse vatandaşlarla buluşma etkinliklerinde bir araya gelerek ilçede yapılması gerekli gördüğü hizmetlerin proje kapsamında hayata geçirilmesinin ilk adımını Hassa Öğretmenevi toplantı salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve Öğretmenlerle bir araya gelerek attı. Hassa Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen toplantıda kurum müdürleri ve idarecileriyle bir araya gelen Hassa Kaymakamı Osman Acar, ilçeye yapılacak olan projelerini 9 başlıkta açıkladı.

“SOKAKTA BERABERİZ”

İlçemizde, vatandaşlarımız ve öğrencilerimizin sağlığı açısından başı boş olarak dolaşan sokak hayvanlarına yönelik için bir dernek kurarak mama desteğinin alınması, 39 Mahalle Muhtarı, Okul Müdürleri ve Veteriner hekimlerimizin de yardımıyla hayvanlarımızı kısırlaştırmasının yapılıp, küpeleme, çip takımı ve gerekli bütün bakımının yapıldıktan sonra evcilleştirip sahiplendirilmesinin yapılması gerçekleştirilecektir.

“HASSA OKUYOR”

“Kitap okuma aşkını kalbimize nakşedecegiz” fikri ile daha aydınlık bir nesil yetiştirmek, kelime hazinemizi arttırmak ve kendimizi geliştirmek amacıyla her hafta çarşamba günleri bir saat olacak şekilde ilçemiz genelinde düzenlenecek kitap okuma etkinliğine öğretmen, esnaf, memur, din görevlileri, öğrencilerin katılımı ile bu uygulamanın faaliyete geçireceğiz.

“KÜLTÜRDEN İRFANA SEMİNERİ”

İlçemizde genel kültürün arttırılması, okuma ve bilgi edinme adı altında son 100 yılda yetişen mütefekkir şairlerimizden “Cemil Meriç, Nurettin Topçu, Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç, Yahya Kemal Beyatlı, Cengiz Aytmatov, Cahit Zarifoğlu, Nuri Pakdil ve buna benzer şairlerin eserlerini öğretmenlerimiz tarafından okunup her iki haftaya bir öğrencilere seminer düzenlenerek eserler hakkında bilgi değerlendirilmesi yapacağız.

“DİLEĞİN GERÇEK OLSUN”

İlçemizde Şehit, Gazi, Öksüz ve Yetim çocukların hayatlarına bir farkındalık yaratıp onların hayalinde olduğu bir dileklerinin yerine getirilmesi amacıyla “babanız yada anneniz sağ olsaydı” adı altında mektup yazma etkinliğinin düzenlenmesi. Sonrasında ise hayallerini dökmüş olduğu mektuptaki fikirlerinin birer birer yerine getirilip hayallerinin gerçekleştirilmesin yapılmasını sağlayacağız.

“KAMUSAL NEZAKET AKADEMİSİ”

İlçemizde kamu kurum ve kuruluşlarına gelen vatandaşlarımız, okulda öğrenci ve veli ilişkisinin yanı sıra buna benzer konular üzerinde ikili ilişkilerin, konuşma ve tevazu nasıl yapılır adı altında ilçemizde görev yapan bütün personellerimize yönelik seminer eğitimleri düzenlemesini sağlayacağız.

“MUHTAR AKADEMİSİ”

İlçemizde görev yapan 39 mahalle muhtarının da bilmesi gereken ilk yardım, liderlik, Adabı Muaşeret v.b. konuları üzerinde kurum amirleri tarafından eğitim seminerlerinin yapılmasını sağlayacağız.

“KARAKTER VE DEĞERLER EĞİTİMİ”

İlçemiz genelinde yapılacak olan bu uygulamada bütün okullarımızda öğrencilerimize yardımlaşma vb. buna benzer bir değer belirlenip sınıflarda ilan panolarında etkinlikler düzenlenip anlatılmasını sağlayacağız.

“GENÇLİK MERKEZİ VE KADIN KÜLTÜR EVİ”

İlçemizde Gençlik Spor Bakanlığımız tarafından Gençlik Merkezi kazandırılmasını sağlayacağız. Ayrıca kadınlarımızın sosyalleşmesi adına kültür evi projesinin yapılması sağlayacağız. Bu projelerin faaliyete geçirilmesi amacıyla öğretmenevi toplantı salonunda yapılan toplantı yaklaşık 4,5 saat gibi uzun bir sürede gerçekleştirildi. Kaymakamımız Sayın Osman Acar bütün faaliyetlerde onursal başkanlık edip kurulacak olan dernek için ise elinden gelen tüm imkanları seferber edeceğim. Değerlendirme toplantısına katılım gösteren herkese teşekkür ediyor, projelerin ilçemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.