HATAY İÇİN ÇALIŞAN BİR EKİP VAR!

  • Eklenme Tarihi :11.08.2023 | 13:25

Hatay'da özveriyle, mesai mefhumu gözetmeden ve her koşulda, şehrin ihyası için hedeflenen sürede kenti ayağa kaldırma gayretiyle çalışan bir ekip var.

HATAY İÇİN ÇALIŞAN BİR EKİP VAR!

Hatay Valisi Mustafa Masatlı, ekibi ile birlikte mesai gözetmeksizin zor şartlarda çalışmalarını sürdürüyor. Elektriğin kesildiği saatlerde cep telefonunun feneri ile dosyaları aydınlatıp okuyan Vali Masatlı ve ekibi Hatay’ı tekrar ayağa kaldırmak için gecesini gündüzüne katıyor.

Sabahın erken saatlerinde başlayan ve gecenin geç saatlerine kadar devam eden mesai içinde bir taraftan devletin rutin işleri yürütülüyor diğer taraftan yıkımlar, enkaz kaldırma, vatandaşların beslenme, barınma, sağlık, eğitim, psikososyal destek, ulaşım ve benzeri ihtiyaçların giderilmesi için çalışılıyor.

Normal bir şehirdeki gibi değil burada işler. Bütün talep ve ihtiyaçlar yapılması gerekenler listesinde en üst sırada ve hepsi öncelikli.

Bu kadar yoğunluk, zaruret ve aciliyetin olduğu, herkesin talebinin hemen karşılanmasını istediği bir yerde görev yapmak hem oldukça zor hem de ciddi fedakarlık gerektiriyor.

Bu ortam ve zamanda millete hizmet gayretiyle gece gündüz çalışanların Allah kuvvetlerini arttırsın. (Haber Merkezi)