Hatay’da 14 aranan şahıs yakalandı

  • Eklenme Tarihi :15.05.2024 | 17:27
  • Muhabir :ERTUĞRUL OKTAY

Hatay’da 14 aranan şahıs yakalandı

Hatay’ın İskenderun, Dörtyol ve Defne ilçelerinde aranan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan operasyonlarda aralarında çocuk istismarı suçundan 78 ve 77 yıl kesinleşmiş hapis cezasıyla aranan 2 kişinin de olduğu 14 kişi yakalandı. Gözaltına alınan şahıslar sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak cezaevine konuldu.

 

İskenderun İlçesinde yapılan operasyonlarda, vatandaşları devre mülk satışı adı altında dolandırmak amaçlı, ofis kurdukları ve ofiste çok sayıda sahte evrak düzenleyerek mağdurları kandırarak meydana gelen Nitelikli Dolandırıcılık olayının şüphelileri M.K., D.D., A.K. ile Y.A. tutuklanarak cezaevine konuldu. Şahısların yapılan üst aramasında4 adet cep telefonu, mağdurlara ait sahte evraklar ele geçirildi.

HAKLARINDA 78 VE 77 YIL HAPİS CEZASI BULUNAN 2 KİŞİ YAKALANDI

Ayrıca Hırsızlık ve Mala Zarar Verme suçundan 4 yıl 1 ay hapis cezası ile aranan E.E. ile Tehdit suçundan 7 ay 15 gün hapis cezası ile aranan A.A., çocuğun nitelikli cinsel istismarı, çocuğun cinsel amaçla kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarından  78  Yıl 5 Ay hapis cezasıyla aranan C.F. ile 77  Yıl  hapis cezasıyla aranan S.B. Yenişehir mahallesinde meydana gelen Tarihi binada Yangın (Mala Zarar Verme) olayının şüphelisi S.S., hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma suçundan aranan M.A. ile trafik güvenliğini tehlikeye sokma suçundan 1 yıl 3 ay 22 gün hapis cezasıyla aranan R.K. yakalandı. Gözaltına alınan şahıslar sevk edildikleri adli mercilerce tutuklandı.  

DÖRTYOL’DA 3 ARANAN ŞAHIS YAKALANDI

Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonlarda 3 aranan şahıs yakalandı. Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak ,kabul etmek ,bulundurmak ve kullanmak suçundan aranan ve hakkında 1 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis  cezası bulunan B.K., bina eklentileri içinde muhafaza altına alınmış eşya hakkında hırsızlık suçundan aranan ve hakkında 23 yıl 9 ay 20 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan ayrıca Cezaevi firarisi olan H.E.D. ve bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası ile aranan L.A.  yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslar sevk edildikleri adli mercilerce tutuklanarak cezaevine konuldu.  

DEFNE’DE 22 YIL HAPİS CEZASIYLA ARANAN ŞAHIS YAKALANDI

Defne İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda ise Herkesin girebileceği bir yerde bırakılmakla birlikte kilitlenmek suretiyle hırsızlık suçundan 22 Yıl 6 Ay  kesinleşmiş hapis cezasıyla aranan O.K. Defne Orhanlı Mahallesi’nde yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan O.K. sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Haberin Videosu