HAVALİMANI KIZILGÖL MEVKİİNE YAPILMALI!

  • Eklenme Tarihi :30.08.2023 | 14:15

Hatay İl Başkanı Cahit Aşkar Hatay Havaalanı'nın Kızılgöl Mevkii'ne yapılması gerektiğine vurgu yaptı.

HAVALİMANI KIZILGÖL MEVKİİNE YAPILMALI!

6 Şubat'ta meydana gelen depremde zeminin hasar görmesi nedeniyle tüm uçuşlara kapatılan Hatay Havaalanı'nın Ulaştırma Bakanlığı tarafından yeniden aynı yerinde yapılacağının açıklanmasının ardından Etkinlik-Sen Hatay İl Başkanı Cahit Aşkar Hatay Havaalanı'nın Kızılgöl Mevkii'ne yapılması gerektiğine vurgu yaptı.

Gerçekleştirdiği açıklamada şu ifadelere yer veren Etkinlik-Sen Hatay İl Başkanı Cahit Aşkar, "Depremde büyük hasar gören, zemini sağlam olmayan Hatay havaalanı için en uygun ve en güvenli bölge ve zemin Kızılgöl Mevkii. Depremzedelerin barınma yeri olan Yayladağı depremde en az hasar görmesi zeminin sağlamlığı rakımın yüksek olmasıyla yol ve ulaşım sorunu olmayan Yayladağı Kızılgöl Mevkii havalimanı için en güvenli yerdir. Halkın can güvenliği için, bu konuyla ilgili yetkililerin zemin etüdü yaparak bu bölgeyi değerlendirmeleri gerektiği inancındayım.

İktidar ve muhalefet bölge milletvekillerimiz bu konuyla ilgili bir an önce bakanlık nezdinde gerekli çalışmaları yaparak değerlendirmelidir." dedi. (HASAN EROCAK)