HERKES DİKKAT ETSİN!

  • Eklenme Tarihi :08.09.2022 | 12:47
  • Muhabir :

İskenderun’da sahte içkiden kayınbabasını kaybeden Emir Aslan, kaynanasının da yoğun bakımda olduğunu söyledi.

HERKES DİKKAT ETSİN!

İskenderun’da ikamet eden Celal ve Gülseren Daher çifti aldıkları sahte içkiyi içtikten sonra fenalaştı ve İskenderun Devlet hastanesine kaldırılan Celal Daher’in hayatını kaybetti, eşi Gülseren Daher’in de yoğun bakımda tedavi altına alındı.

Kayınbabası Celal Daher’i sahte içkiden kaybettiklerini belirten Emir Aslan, “Kayınbabam ve kaynanam önceki gün evde aldıkları sahte içkiyi içmişler sürekli de burada yöresel el yapımı boğma tabir edilen kültürümüzde olan bu içkiyi devamlı içiyorlardı. Bu aldıkları etil mi, metil alkol mü? Karıştırılarak yapılmış, bunu içmişler. Önce kayınbabam fenalaştı, ‘Kendimi iyi hissetmiyorum’ dedi, ambulans çağırdık. Hastaneye kaldırıldı yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Aynı şekilde kayınvalidem de rahatsızlanınca onu da hastaneye götürdük. Tedavi altına alındı şimdi yoğun bakımda” dedi.

Babasını kaybeden ve annesini yoğun bakımda iyileşmesini bekleyen Derya Aslan ise “Bizim acımız büyük, burada annemizin kendine gelmesi için dua ediyoruz. Bizi arayıp başsağlığı dileyenler çevrelerinde yakınları ve akrabalarının da sahte içkiden dört beş gün içinde iki kişinin daha hayatını kaybettiğini ve tedavi altında olduklarını söylediler. Herkes dikkat etsin bizim canımız yandı, yanmaya devam ediyor. Yetkililer de bu konuda gerekeni yapsın istiyoruz” şeklinde konuştu.(Haber Merkezi)