İÇME SUYU DEPOSUNDA ÇALIŞMALAR TAM GAZ

  • Eklenme Tarihi :07.01.2023 | 00:54
  • Muhabir :

HATSU Payas ilçesinin içme suyu iletimini iyileştirmek adına yapılan “Payas Muhtelif İçme Suyu Depo İnşaatı”nda çalışmalarını sürdürüyor.

İÇME SUYU DEPOSUNDA ÇALIŞMALAR TAM GAZ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Payas ilçesinin içme suyu iletimini iyileştirmek adına yapılan “Payas Muhtelif İçme Suyu Depo İnşaatı”nda çalışmalarını sürdürüyor.

Payas ilçesinin içme suyu problemini çözmenin yanı sıra daha sağlıklı, güçlü ve kayıpsız su iletimini sağlamayı amaçlayan HATSU Genel Müdürlüğü, yatırım programı kapsamında 4250 metresi terfi hattı ve 750 metresi ana şebeke borusu olmak üzere toplamda 5000 metre hat inşa çalışmalarını tamamladı.

Gayrisıhhi borular ile eski teknoloji, ekonomik ömrünü tamamlamış ekipmanların da yenileceğini belirten Genel Müdürlük, ilçe geneline içme suyu iletimi sağlayacak 5000 m³’lük içme suyu deposu inşaatının sürdüğünü aktardı. 

HATSU, Kaçak ve sızıntı gibi etkenlerden oluşan su kayıplarını önlemek adına yürütülen iyileştirme çalışmalarının büyük önem taşıdığının altını çizdi. (Haber  Merkezi)