İki ilçede tarihi eser operasyonu!

  • Eklenme Tarihi :06.10.2022 | 16:19
  • Muhabir :

Hatay’ın İskenderun ve Merkez ilçesi Antakya’da tarihi eser kaçakçılığı yapan şahıslara yönelik yapılan iki ayrı operasyonda Roma Dönemine ait bir sütun, 1 adet heykel kafası ve toplam 961 adet sikke ele geçirildi.

İki ilçede tarihi eser operasyonu!

 

Olayla ilgili gözaltına alınan 2 kişi hakkında adli işlem yapıldı. Hatay emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’nın tarihi eser kaçakçılığına karşı mücadeleleri sürüyor. Bu bağlamda Kaçakçılık ve organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri İskenderun Dumlupınar Mahallesi’nde ikamet eden M.R. isimli şahsın elinde tarihi eser olduğuna dair bilgiye ulaştı. Ulaşılan bilginin ardından M.R.’nin evine operasyon düzenleyen ekipler, evde yaptıkları aramada Roma Dönemine ait bir sütun, 1 adet heykel kafası ve Osmanlı dönemine ait bir sikke ele geçirdi. Olayla ilgili M.R. gözaltına alınarak hakkında adli işlem yapıldı.

960 ADET TARİHİ SİKKE ELE GEÇİRİLDİ

İl Jandarma Komutanlyığı tarihi eser kaçakçılığı yapan şahıslara yönelik Antakya’ya bağlı biniciler mahallesinde bir eve operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda, evde ve evin eklentilerinde yapılan aramalarda tam 960 adet tarihi sikke ele geçirildi. Olayla ilgili gözaltına alınan ev sahibi hakkında adli işlem başlatıldı. (Yaser ÇAPAROĞLU)

 

Haberin Videosu