İSKENDERUN’DA 4. KİTAP FUARI

  • Eklenme Tarihi :15.11.2022 | 12:09
  • Muhabir :

Hatay’ın İskenderun ilçesinde 4.Kitap Günleri Fuarı düzenlenen törenle açıldı. Büyük ilgi gören KİTAP FUARI 20 Kasım’a kadar açık kalacak.

İSKENDERUN’DA 4. KİTAP FUARI

Atatürk Anıt Alanında İmza ve Söyleşi salonunda düzenlenen fuarın resmi açılışına AK Parti Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Abdulkadir Özel, CHP Hatay Milletvekilleri Suzan Şahin,Serkan Topal,İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek,AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal,Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz,Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı,Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet HAcıoğlu, Meclis üyeleri,muhtarlar , Kamu Kurum ve Kuruşlarının Müdürleri, Siyasi Partiler ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızın Temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

KİTAP HAYATTIR ,HAYAT KİTAPTIR

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan törende açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,” Belediye olarak rutin hizmetlerimizin yanı sıra sosyal belediyecilik anlamında kentimizde farklı organizasyonlara ve faaliyetlere imza atıyoruz.Kitap okumak düşünce ufkunu geliştirir, kişilerin olaylara bakış açısını, onu irdeleme, analiz etme şeklini geliştirir. Kitap fuarları ise toplumun okuma alışkanlığı kazanmasında ve okuma kültürü geliştirmede çok önemli rol oynamaktadır ” dedi.

HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Başkan Tosyalı,” İskenderun 4.Kitap Günleri birbirinden değerli 50 yazarımız, 70 standımız, 100 yayınevimizin katılımıyla 2O Kasım  tarihine kadar saat 09.00 ile 22.00 saatleri arasında kitapseverlerin ziyaretine açık olacak. Kitap Fuarımız da yazar okur buluşmaları, söyleşiler, imza günleri ve çeşitli etkinlikler de yer alıyor. Bu vesile ile tüm katılımcı yazarlarımıza ve siz değerli konuklarımıza teşekkür ediyor, fuarımızın hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. ”şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından fuarın açılış kurdelesi kesilerek fuar alanındaki yayınevlerinin stantları gezilerek bilgiler alındı.