İSTE UZMANLIK DESTEĞİ SAĞLAYACAK

  • Eklenme Tarihi :03.02.2023 | 14:31
  • Muhabir :

Dörtyol Atatürk Anadolu Lisesi ile İSTE Arasında Protokol İmzalandı. Dörtyol Atatürk Anadolu Lisesi ile İskenderun Teknik Üniversitesi arasında protokol imzalandı.

İSTE UZMANLIK DESTEĞİ SAĞLAYACAK

İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci ve Dörtyol Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü M. Atıf Arslan’ın katılımı ile imzalanan protokol ile İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörlüğü ile Dörtyol Atatürk Anadolu Lisesi Müdürlüğü arasında sosyal ve bilimsel işbirliğini gerçekleştirilecek. Liselerin ihtiyaç duyabileceği hizmet içi eğitim, öğretim süreçlerinin değerlendirilmesi,  seminer ve projelerin nitelik yönünden geliştirilmesi veya eğitim öğretim desteği sağlanması konularında Üniversite tarafından uygun görülen şartlarda uzmanlık desteği sağlanacak.

 

Öğrencilerin alan/bölümleri tanıması açısından yerinde tanıtım ve bilgilendirmeler yapılacak ve  Üniversite bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci toplulukları ile müzik, tiyatro, resim, spor, heykel, fotoğrafçılık, izcilik vb. alanlarda faaliyet gösteren okul öğrenci kulüpleri arasında işbirliği sağlanacak. Koro ve topluluk elemanlarının okulları ziyaret ederek, icra ettikleri sanat hakkında öğrencileri bilgilendirmeleri, enstrümanlarını tanıtmaları, konser vermeleri ve zaman zaman öğrenmen ve öğrencilerle birlikte mini konser vermeleri sağlanmaya çalışılacak. (Haber Merkezi)