İSTİŞARE TOPLANTISI HATAY’DA YAPILDI

  • Eklenme Tarihi :11.02.2024 | 12:15
  • Muhabir :Haber Merkezi

İSTİŞARE TOPLANTISI HATAY’DA YAPILDI

Hatay Eğitime Destek Platformu (EDEP) Şubat ayı istişare toplantısı Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Burhan İşliyen’nin katılımıyla Türkiye Diyanet Vakfı Hatay Şubesi ev sahipliğinde gerçekleşti.

 

Geçici İl Müftülük hizmet binasında gerçekleşen toplantı Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Toplantıda EDEP Hatay İl Temsilciliğinin yapılacak çalışmalar planlanırken  projeler hakkında değerlendirme ve bilgi alışverişinde bulunuldu.

İl Müftüsü Mevlüt Topçu’nun toplantının açış ve selamlama konuşmalarının ardından toplantı, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Burhan İşliyen’in konuşmasıyla devam etti. 

Başkan Yardımcısı İşliyen konuşmasında EDEP Platformu’nun İslam dünyasında da gıptayla takip edilen bir platform olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti; “EDEP Platformu hem kamuyu hem de şehrin dinamizminin muharrik unsuru olan sivil toplumu aynı çatı altında birleştiren bir platformdur. Diyanet İşleri Başkanlığı personelininde bu platformda yer alması İslam coğrafyası ve İslam eğitimi açısından önem arz etmektedir.” dedi.

İstişare toplantısı, toplantıya katılan ilçe müftülerimizin, kurum müdürlerinin, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin ve din görevlilerimizin konuşma ve değerlendirmelerinin ardından Kur’anı Kerim tilavetiyle sona erdi.