KADIN HAKLARI GÜNÜ’NDE KADINLARI BİLGİLENDİRDİLER

  • Eklenme Tarihi :06.12.2022 | 14:12
  • Muhabir :

5 Aralık Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Hatay Birleştirici Dernekler Federasyonu ve Antakya Muhtarlar Derneği organizasyonunda kadın hakları ile ilgili toplantı gerçekleştirildi.

KADIN HAKLARI GÜNÜ’NDE KADINLARI BİLGİLENDİRDİLER

Hatay Birleştirici Dernekler Federasyonu ve Antakya Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Çaltak tarafından gerçekleştirilen 5 Aralık Dünya Kadınlar Günü konulu toplantıya Hatay İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Şube Müdürlüğü görevlileri katılım gösterdi.

Kadın hakları ile ilgili toplantıya katılım gösteren kadınlara Toplum Destekli Şube Müdürlüğü görevlileri KADES Uygulaması hakkında bilgiler verirken, kadın haklarının sadece şiddet, taciz, baskı olmadığını belirterek eğitim ve sosyal haklarının olduğunu da belirttiler. 

Bilgilendirme toplantısı sonrasında kısa bir konuşma gerçekleştiren Hatay Birleştirici Dernekler Federasyonu Başkanı Meryem Üs, “5 Aralık Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun. Kadının toplumdaki yeri her zaman önemlidir. Kadın haklarının sadece şiddet, baskı ve tacizden ibaret olmadığını, eğitim ve sosyal haklarının da olduğunu belirtmek isterim. Bu konuda federasyon olarak elimizden geldiğince bölgemizde bulunan tüm kadınlarımıza bu konuda yardımcı olmaya devam edeceğiz. Toplantının düzenlenmesinde emeği geçen Antakya Muhtarlar Dernek Başkanı Süleyman Çaltak’a ve Emniyet Müdürlüğü’müze teşekkür ediyorum.” Diye konuştu. (MURAT MUTLU)