KADIN HIRSIZ BU SEFER SERT KAYAYA ÇARPTI

  • Eklenme Tarihi :14.01.2023 | 01:10
  • Muhabir :

Hatay’da kendine dilenci süsü vererek, kapıların zillerini çalan, kapıyı açan olmayınca da içeriye girip hırsızlık yapan kadın hırsız yakalandı. Jandarma’nın gözaltına aldığı kadın hırsız sevk edildiği adli mercilerce tutuklandı.

KADIN HIRSIZ BU SEFER SERT KAYAYA ÇARPTI

Hassa’nın Akbez ilçesinde kendisine dilenci süsü vererek evlere giren kadın hırsız bu sefer sert kayaya çarptı. Akbez Mahallesi’nde ikamet eden H.D.R. isimli şansın kapası çaldı. H.D.R. kapı dürbününden baktığında karşısında dilenciyi görünce kapıyı açmadı. Kapı önünde bekleyen kadının özel bir aparat kullanarak kapıyı açmaya çalıştığını fark eden H.D.R. cep telefonundan görüntü çekmeye başladı. Kapıyı açmayı başaramayan kadın hırsız çocuğu ile birlikte geldiği evde görüntüsünün alındığını fark edince kaçtı. Bunun üzerine Jandarma’ya haber veren H.D.R. başından geçenleri anlatarak cep telefonundan çektiği görüntüyü Jandarma’ya teslim etti.

AZILI HIRSIZ ÇIKTI

Vatandaşın cep telefonundan çektiği görüntüden kadının P.A. olduğunu tespit eden Jandarma, şüpheliyi yakaladı. Şüpheli kadınla ilgili araştırma yapan Jandarma şüphelinin çocuğu ile birlikte kendisine dilenci süsü verdiğini, kapıların zilini çaldığı ve açan olmazsa eve girip hırsızlık yaptığını tespit etti. P.A.’nın bu yöntemle bir çok evi soyduğunu tespit etti. P.A.’nın yapılan kimlik sorgusunda hırsızlık suçundan sabıkası olan azılı bir hırsız olduğunu ortaya çıktı. Jandarma’da işlemleri tamamlanarak adli mercilere sevk edilen P.A. tutuklanarak cezaevine konuldu.  (Yaser ÇAPAROĞLU)

 

 

Haberin Videosu