Kadına şiddet farkındalığı oluşturuluyor!

  • Eklenme Tarihi :27.10.2022 | 14:22

Kadına yönelik Şiddetle mücadele konusunda, Altınözü’nde farkındalık yaratmak için bir ekip kuruldu.

Kadına şiddet farkındalığı oluşturuluyor!

Altınözü Sosyal Hizmet Merkezi, Altınözü İlçe Jandarma Komutanlığı, Altınözü İlçe Emniyet Müdürlüğü uzmanlarından oluşan ekipler, Altınözü’nde kamu kurum ve kuruluşları ziyaret etti. Ziyaretlerde el ilanı ve afişler dağıtıldı. Altınözü Sosyal Hizmet Merkezi, Altınözü İlçe Jandarma Komutanlığı, Altınözü İlçe Emniyet Müdürlüğü uzmanları, “Kadına El Kalkamaz” mottosu ile şiddetin son bulması için farkındalık çalışması yürüterek hazırlanan afişleri, kurumların dikkat çekecek noktalarına yapıştırdı. Altınözü Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Ayhan Karaköse, kadına yönelik şiddetin son bulmasına yönelik saha çalışmaları devam edeceğini belirterek, proje kapsamında daha sonra esnafların ve okulların ziyaretlerinin gerçekleşeceğini söyledi.

 

ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNÜ KINIYORUM

Uzman ekip, kadına yönelik şiddet konusunda toplumsal farkındalığı artırmak amacı gerçekleşen ziyaretler kapsamında Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı’yı da ziyaret etti. Kadına yönelik şiddet ve bilinçlenme konusunda çalışma ve projelere her zaman hassasiyet gösteren Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Altınözü Belediyesi’ne yapıştırdığı afiş ile projeye destek verdi.

Kadına şiddet asla kabul edilemez diyen Başkan Sarı “Kadına yönelik şiddet insana ihanettir. Kadın sevgi, kadın özveri demektir ve kadına şiddet asla kabul edilemez. Ben bir annenin evladı, bir eş, bir baba olarak kadına yönelik şiddetin her türlüsünü kınıyor ve karşı çıkıyorum.”

PROJELERE HER ZAMAN DESTEK VERECEĞİZ

“Ekiplerce oluşturulan farkındalıklar, KADES uygulamasıyla olay yerine kısa sürede müdahale edilmesi ve suçlulara uygulanan hukuki yaptırımlar bir nebze yüreğimize su serpiyor. Vatandaşları bilinçlendirmek, farkındalık oluşturmak adına hazırlanan afişi belediye binamıza astık. Kadına yönelik şiddete son verecek, farkındalık oluşturacak projelere her zaman destek vereceğiz” dedi. Broşürlerin hazırlanmasında ve basılmasında desteğini esirgemeyen Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı’ya teşekkür eden Müdür Karaköse, gerçekleştirdikleri çalışmalara göstermiş olduğu hassasiyet dolayısıyla Başkan Sarı’ya teşekkür etti.