KIZILAY HATAY ŞUBESİ’NDEN YARDIM ELİ

  • Eklenme Tarihi :27.08.2022 | 10:00
  • Muhabir :

Kızılay Hatay Şubesi ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatarak destek olmaya devam ediyor.

KIZILAY HATAY ŞUBESİ’NDEN YARDIM ELİ

İhtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması konusunda gerek kurum tarafından, gerekse hayırsever vatandaş ve bağışçıların destekleriyle faaliyetlerini sürdüren Kızılay Hatay Şubesi ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatarak destek olmaya devam ediyor.

Hatay’ın Defne İlçesi’ne bağlı Armutlu Mahallesi’nde eşi vefat eden ve 4 çocuğu ile geçinmekte zorluk çeken ailenin imdadına Kızılay Hatay Şubesi yardım elini uzatarak destek olarak bir kez daha insanlığın ölmediğini gösterdi. Eşi vefat eden ve 4 çocuğuyla birlikte yaşayan aileyi evinde ziyaret eden yetkililer daha sonra evin sağlıklı koşullarda yaşamak için önce ilaçlama daha sonra da boya ihtiyacını karşıladılar.

Kızılay Hatay Şubesi tarafından evin ilaçlama ile boya ihtiyacının karşılanmasının ardından evi sağlıklı bir hale getiren Kızılay Hatay Şubesi’ne bağlı ekipler tarafından 4 çocuğuyla birlikte yaşam mücadelesi veren aileye giyim eşyaları, ev eşyası, temel ihtiyaç Et Konserve ve Gıda Kolisi teslim edildi. 

Kızılay Hatay Şubesi olarak ihtiyaç sahibi ailelere her zaman yardım elini uzattıklarını dile getiren Tük Kızılay Hatay Şube Başkanı Ecz. Ş. Kudret Özbakış, “Hayırsever ve bağışçılarımızın destekleriyle Kızılay Hatay olarak ihtiyaç sahibi ailelere yardım eli uzatmaya devam ediyoruz. Eşi vefat eden 4 küçük çocuğu ile zor şartlarda yaşayan geçinmekte zorluk çeken anneye evin ihtiyacı olan ilaçlama ve boya yapılarak gerekli ev eşyaları ile hem çocuklara, hem de anneye muhtelif giyim eşyaları teslim edildi. Ayrıca aileye temel ihtiyaç olan Et Konserve ve Gıda Kolisi yardımları yapıldı. Kızılay Hatay Şubesi olarak tüm ilçe ve mahallelerde ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya devam ediyoruz. Bizlere bu iyiliği yapma fırsatı veren hayırsever vatandaşlarımıza ve bağışçılarımıza kurumum adına çok teşekkür ediyorum.” dedi. (Murat MUTLU)