LEZZETLER HATTUŞA TERMAL’DE SUNULDU

  • Eklenme Tarihi :05.09.2023 | 11:15
  • Muhabir :

Hatay’ın Erzin ilçesinde, Hatay Gastronomi Derneği ve HATTUŞA (İsos) Termal’in ortaklaşa düzenlediği Gastronomi Festivalinde her iki şehrin bir birinden leziz yemekleri konuklara takdim edildi.

LEZZETLER HATTUŞA TERMAL’DE SUNULDU

1-2 Eylül 2023 tarihlerinde devam eden HATTUŞA Gastronomi Festivalinde 1. gün Hatay ve Adana’nın bir birinden leziz yemekleri, 2.günde ise G.Antep ve Urfa yöresinin yemekleri tanıtılıp son bulacak.

 

Hatay Gastronomi Dernek Başkanı Celil Erkan şunları söyledi; “Bugün burada HATTUŞA (İsos)Termal Otel’in ve Hatay Gastronomi Derneğinin ortaklaşa düzenlediğimiz festivaldeyiz. Hatay ve Adana yöremizin 600 yıllık ve 600 çeşit bir birinden leziz yemeklerini konuklarımızla buluşturacağız. İlerleyen saatlerde Hatay’ımızın ünlü Künefesin şovunu yapacağız. İnşallah bu festivali geleneksel hale getirip Erzinlilerle bu güzel yemekleri buluşturacağız” dedi.

Diğer taraftan HATTUŞA (İsos) Termal Mutfak Şefi Menderes Koca’da; “Buradaki yüzlerce insanımızı Hatay’a götürmek biraz zor olacağından dolayı, bizlerde Hatay Gastronomi Derneği ile el ele vererek Hatay ve Adana yöremizin ünlü yemeklerini konuklarımıza sunacağız. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. 2 gün sürecek festivalin 2.gününde ise G.Antep ve Urfa yöremizin yemeklerini sunacağız” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından leziz yemeklerle buluşan konuklar daha sonra davul-zurna eşliğinde Hatay ve Adana yöresinin parçalarıyla oyun oynayıp halay çektiler. (Haber Merkezi)