MAALESEF İKİ KÖPEĞİN CANSIZ BEDENİ BULUNDU

  • Eklenme Tarihi :19.09.2022 | 10:06
  • Muhabir :

Arsuz’da çok sayıda sokak kedisi ve köpeğin zehirlenerek öldürüldüğü iddia edildi.

MAALESEF İKİ KÖPEĞİN CANSIZ BEDENİ BULUNDU

Konuya ilişkin açıklama yapan Hatay Büyükşehir Belediyesi, ilçedeki 2 sokak köpeğinin zehirlenerek öldürüldüğünü, durumu kritik hayvanların ise Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedaviye alındığını bildirdi.
Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarla Arsuz ilçesindeki 5000 Evler Sitesi civarında çok sayıda sokak kedisi ve köpeğin zehirlenerek öldürüldüğü iddia edildi. Ölen hayvanların görüntülerinin paylaşılması üzerine Hatay Büyükşehir Belediyesi konuyla ilgili açıklama yaptı. Belediyenin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "İncelemede maalesef iki köpeğin cansız bedeni bulundu. İnceleme yapılan yerde zehirlendikleri tespit edilen ve durumu kritik olan hayvanlar, Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'ne getirildi. Zehirlenen köpeklere bakımevimizde gerekli müdahalelere başlanmıştır. Veterinerlerimiz elinden geleni yapmaktadır. Bu canlılarımıza kıyanların bir an önce yakalanması ve hak ettikleri cezayı almaları hususunda konunun takipçisi olacağız" ifadelerine yer verildi.

ARSUZ BELEDİYESİ: KONUNUN TAKİPÇİSİYİZ

Arsuz Belediyesi de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Arpaderesi Mahallemizde birçok köpek ve kedinin zehirlenerek katledildiği ihbarı üzerine, Arsuz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı ekipler ve Hatay Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler olmak üzere söz konusu bölgede dün geceden bu yana bölgede alan taraması yapıldığını aktararak “Konu hakkında yasal işlem başlatarak, soruşturma açılması yönünde Güvenlik Güçleri de bölge gerekli çalışmaları yürütmektedir. Canlarımız için konunun takipçisiyiz” dediler. (Haber Merkezi)